Peru: zamordowano kapłana katolickiego

Pisco, Peru (fot. z4n0n1 / flickr.com / CC BY-NC-SA 2.0)

Policja z Pisco - miasta na środkowym wybrzeżu Peru - potwierdziła 24 grudnia fakt zabójstwa 56-letniego ks. Alfonso Cómena Zevallosa, proboszcza miejscowej parafii św. Andrzeja Apostoła. W wyniku kilkugodzinnego śledztwa ustalono, że kapłan zginął w swym mieszkaniu od uderzenia krzesłem. Ślady uderzeń stwierdzono na całym jego ciele.


W środę 24 bm., tuż przed południem kilku wiernych z parafii zaalarmowało policję, że proboszcz ani nie odprawił porannej Mszy św., ani w ogóle do tego czasu nie pojawił się w kościele. Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze weszli do mieszkania kapłana i znaleźli jego zwłoki. Według ustaleń do morderstwa doszło w nocy, a z mieszkania skradziono również telefon komórkowy księdza. Zbrodnię potwierdził też brat duchownego - Alfredo Cómena.

 

Po pierwszych oględzinach sędzina Mirla Farfán zarządziła przeniesienie zwłok do pomieszczeń medycyny sądowej, informując jednocześnie o całym zdarzeniu miejscowe władze kościelne (w diecezji Ica, na której czele stoi bp Héctor Eduardo Vera Colona).

 

Na wieść o zbrodni przed kościołem parafialnym zebrały się setki wiernych, wyrażając oburzenie z powodu tego, co się stało i domagając się wyjaśnienia całej sprawy. Do miasta przybył również bp Vera Colona, towarzysząc następnie przewiezieniu ciała ofiary do stolicy diecezji.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?