Jak być dobrym ojcem - Tato.net dla mężczyzn

Jak być dobrym ojcem, o relacjach z córką, czy da się pogodzić ojcostwo i karierę zawodową - na te i inne pytania pomaga mężczyznom znaleźć odpowiedzi Tato.net - inicjatywa stworzona dla formacji ojców. Dziś obchodzimy Dzień Ojca.


Odpowiedzialnym za stworzenie Tato.net jest teolog, dr Dariusz Cupiał. Oprócz strony internetowej, prowadzone są szkolenia i warsztaty dla ojców w Polsce i poza jej granicami.


Podczas warsztatów mężczyźni rozmawiają o roli ojców w wychowaniu dzieci, poznają swoje słabe i mocne strony, rozwijają umiejętności wzmacniania więzi i zaangażowania w sprawy dziecka, uczą się panować nad kryzysami. "Na zdobycie wykształcenia zawodowego poświęcamy kilkanaście lat. A bycie ojcem, jak każda dziedzina życia także wymaga rzetelnej wiedzy oraz pracy nad własną osobowością. Umiejętności te nie przychodzą łatwo. Dlatego zapraszamy na ciekawe, nowatorsko zaplanowane wydarzenie dla mężczyzn, którzy chcą wzmocnić swoje ojcowskie umiejętności" - podkreślają organizatorzy warsztatów.


Cupiał podkreśla, że mężczyźni potrzebują być we własnym gronie, przeanalizować swoje postawy, porozmawiać o tym, że przesłanie Dziesięciu Przykazań jest do nich skierowane, że powinni wpoić je swoim dzieciom. Mówi się "z mlekiem matki wyssaliśmy wiarę" i w ten sposób przerzuca odpowiedzialność za przekazywanie wiary na kobiety. Tymczasem to mężczyźni w równym stopniu są odpowiedzialni za wiarę dzieci. Jego zdaniem, kryzys wiary jest silniejszy jeśli jej przekazem zajmuje się tylko matka. Świadomość unikalności, niezastępowalności roli mężczyzny motywuje go do działania.


Informacje o warsztatach i spotkaniach Tato.net znaleźć można na stronie www.tato.net.


Utworzona w 2004 r. przez Fundację św. Cyryla i Metodego inicjatywa Tato.net jest miejscem spotkania osób, dla których ważne są zagadnienia dotyczące roli ojca w życiu dzieci i całej rodziny. Inspiracją do powstania tej inicjatywy była działalność amerykańskiego Narodowego Centrum Ojcostwa założonego przez Kena Canfielda, socjologa i wiodącego eksperta problematyki ojcostwa.

 

Wspomóż Nas
Tagi: ojcostwo

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~ojciec niepolityczny 21:11:56 | 2010-06-23
Błękitne może choć dziś nie psuj chumoru ojcom....niech świętują i cieszą się dzisiejszym dniem...bez uPiSawiania mnie, proszę.

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?