Biskup Aleppo: Syria woła o pomoc

Codzienne życie chrześcijan w Syrii jest zdominowane przez poczucie zagrożenia, lęk. Obawiają się, że Państwo Islamskie będzie działać tak jak w Iraku - mówi "Naszemu Dziennikowi" bp Antoine Audo, chaldejski biskup Aleppo w Syrii.

 

To wszystko potęguje emigrację. Ten exodus jest największym bólem Kościoła syryjskiego. Wiele chrześcijańskich rodzin pozostawia swój dorobek życia i ucieka, szukając bezpiecznego schronienia - relacjonuje duchowny.

 

Jak zaznacza, Kościół robi wszystko, by pomóc potrzebującym - m.in. otwiera kuchnie, gdzie bezpłatnie wydawane są obiady. Z naszego wsparcia korzystają nie tylko chrześcijanie, ale też wyznawcy innych religii, w tym muzułmanie, wszystkich traktujemy jako dzieci Boże - podkreśla biskup.

 

"Pragnę z głębi serca was prosić, abyście zrobili wszystko, by pokazać nam swoją solidarność i bliskość. To, czego możemy od was oczekiwać, to pomoc humanitarna, ale nie tylko" - mówi bp Audo, zwracając się do Polaków. Bardzo ważna jest dla nas też wasza modlitwa i świadomość, że nasz los nie jest wam obojętny - zaznacza.

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook