"Jezu Ufam Tobie" - święto Patronki Łodzi

Helena Kowalska, czyli św. siostra Faustyna zmarła 76 lat temu. Łodzianie jak co roku zgromadzili się wczoraj na wspólnej Eucharystii, a po niej przeszli w uroczystej procesji z relikwiami do Archikatedry.
W uroczystym odpuście w parafii św. Faustyny - patronki miasta - uczestniczyło wielu Łodzian. We wstępie do Mszy Świętej ks. abp Marek Jędraszewski, metropolita łódzki, przybliżył życiorys siostry Faustyny i jej związek z Łodzią.

 

Mszy świętej o godzinie 18.00 przewodniczył ksiądz biskup Roman Marcinkowski z Płocka, który w homilii podkreślił to, co również w swoim Dzienniczku pisała siostra Faustyna - Bóg czeka, aż powierzymy mu wszystkie nasze codzienne sprawy, nasze trudności i kłopoty. Powinniśmy powierzyć mu nasze życie, powołanie i to kim jesteśmy. Powinniśmy pamiętać, że Jezus Chrystus nie odrzuca nikogo, czeka tylko na te słowa - "Jezu, ufam Tobie".

Po Mszy św. łodzianie szli w procesji z relikwiami. Trasa z Pl. Niepodległości do katedry ma symboliczny wymiar. To droga, którą pokonała św. Faustyna, gdy usłyszała głos powołania. Podczas procesji uczestnicy odmawiali Koronkę do Bożego Miłosierdzia, czytali fragmenty Dzienniczka i śpiewali pieśni o Bożym Miłosierdziu.

W archikatedrze łodzianie odnowili akt zawierzenia Archidiecezji Miłosierdziu Bożemu. Po czym odbyło się błogosławieństwo relikwiarzem. Można było również osobiście ucałować relikwie.

Św. Faustyna, kanonizowana w roku 2000 przez papieża Jana Pawła II, od 2005 roku jest Patronką Łodzi.

 

 

 

 

Wspomóż Nas
Tagi: św faustyna

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~Edyta 14:35:19 | 2014-10-12
Boże, dziękuję Ci za tą Świętą... Święta Faustyno, módl się za nami, módl się za naszą Ojczyznę.

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook