"Plaga rozwodów rujnuje społeczeństwo"

O walkę z "plagą rozwodów, rujnujących społeczeństwo, odbierających dzieciom radość życia u boku kochających się rodziców" apelował w niedzielę w sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej kardynał Stanisława Dziwisz.

 

Podczas Pielgrzymki Rodzin archidiecezji krakowskiej hierarcha przypomniał, że Kościół nie godzi się na związki partnerskie i stosowanie metody in vitro. W pielgrzymce udział wzięły wielotysięcznego rzesze wiernych.


W homilii metropolita krakowski zaznaczył, że Kościół nie godzi się na promowanie praktyk niszczących wartości rodziny i małżeństwa. "Nie godzimy się na stosowanie niemoralnej metody poczęcia dziecka, zwanej metodą in vitro" - mówił kard. Dziwisz do pątników, którzy przybyli do kalwaryjskiego sanktuarium z różnych zakątków archidiecezji krakowskiej.

 

Kaznodzieja przypomniał, że św. Jan Paweł II bronił małżeństwa jako związku miłości mężczyzny i kobiety, oraz rodziny - jako pierwotnej, podstawowej komórki społeczeństwa i życia ludzkiego od poczęcia do naturalnego końca. "W ten sposób święty papież bronił fundamentów naszej cywilizacji, podważanych w naszych czasach przez nieodpowiedzialne ideologie, przez kulturę hedonizmu i egoizmu" - podkreślał metropolita krakowski i apelował o zaangażowanie się w przygotowanie młodych do małżeństwa.

 

"Chcemy angażować się w odpowiedzialne przygotowanie młodych do małżeństwa, by zapobiegać pladze rozwodów, rujnujących nasze społeczeństwo, odbierających dzieciom radość życia u boku kochających się rodziców. To wielkie zadanie dla Kościoła i dla naszych rodzin, bo to przede wszystkim w nich młodzi uczą się, jak iść razem przez życie, w doli i niedoli" - zaznaczył kard. Dziwisz.

 

Przypomniał, że Kościół nie godzi się na stosowanie "niemoralnej metody poczęcia dziecka, zwanej metodą in vitro". "Bo płaci się za to ogromną cenę niszczenia ludzkich zarodków, a więc ludzkiego życia. Rozumiemy cierpienie małżeństw nieposiadających potomstwa, ale trzeba wybierać inną drogę" - tłumaczył kardynał.

 

Na koniec Eucharystii nastąpiło zawierzenie wszystkich rodziny archidiecezji krakowskiej opiece św. Jana Pawła II, by za jego wstawiennictwem były wspólnotami życia i miłości, przebaczenia, pojednania i wzajemnego wsparcia, by były domowymi Kościołami, żyjącymi na co dzień Ewangelią.

 

Kalwaryjska pielgrzymka rodzin archidiecezji krakowskiej przebiegała pod hasłem "Dziękujemy za papieża rodzin". Rodziny z archidiecezji krakowskiej pielgrzymowały do Kalwarii po raz 22.

 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?