"Wasza wiara przekłada się na waszą postawę"

(fot. Patrycja Malinowska/DEON.pl)

Policjanci z całego Pomorza 24 sierpnia wzięli udział w uroczystej Mszy św. odpustowej w święto Matki Bożej Częstochowskiej, patronki kaplicy policyjnej. Eucharystii sprawowanej w koszarach prewencji przewodniczył arcybiskup Sławoj Leszek Głódź, metropolita gdański.

 

- Jesteście dobrzy w swoim powołaniu i trwacie wierni Matce Bożej Jasnogórskiej, która patronuje waszej służbie i waszemu życiu - powiedział hierarcha do zgromadzonych na Mszy św. funkcjonariuszy. - Wasza liczna obecność jest znakiem wiary. A wiara przekłada się na waszą służbę, moralność i codzienną postawę - dodał metropolita gdański.

Abp Głódź przypomniał także o policyjnej kaplicy, która od 24 lat spełnia zadania duchowego wsparcia funkcjonariuszom w ich ciężkiej i niebezpiecznej służbie. Kapelanem policjantów jest ks. dr Bogusław Głodowski.

- Kiedy rozpoczynałem swoją posługę duszpasterską w 1990 roku, zetknąłem się z wieloma funkcjonariuszami wychowanymi w komunizmie. Duża część z nich była niewierząca, wrogo nastawiona do Kościoła i księży - powiedział ks. Głodowski. - Służba policjantów jest trudna i stresująca. Zawsze starałem się im pomagać swoją obecnością, modlitwą i rozmową. Po kilku latach wielu z nich nabrało do mnie zaufania. Zaczęli uzupełniać sakramenty - przystępowali do chrztu, często pierwszy raz w życiu spowiadali się, przyjmowali Komunię św. Dzisiaj duchowość policjantów jest dużo głębsza niż kilkanaście lat temu - dodał arcybiskup.

- Robimy co w naszej mocy, by jak najlepiej służyć obywatelom. Kierujemy się w naszej pracy uczciwością i poszanowaniem obowiązującego prawa. W dobrym wypełnianiu naszych obowiązków pomaga nam nasz kapelan ks. Bogusław. Wielu policjantów korzysta z jego wsparcia - podkreślił inspektor Marian Szlinger, pierwszy zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji.

Po Mszy św. można było zwiedzić Policyjną Izbę Pamięci oraz obejrzeć wystawę przedstawiającą działania duszpasterstwa policji. Policjanci przygotowali także zabawy z konkursami dla najmłodszych, pokazy wozów policyjnych oraz specjalistycznej broni prezentowanej przez antyterrorystów. Wszyscy głodni mogli posilić się tradycyjną grochówką.

 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?