Zamordowany dziennikarz o modlitwie

Archiwalne zdjęcie zamordowanego przez islamistów w Iraku dziennikarza, Jamesa Foleya (fot. EPA/Nicole Tung)

Kiedy byłem uwięziony, modlitwa dawała mi wewnętrzną wolność - czytamy w liście Jamesa Foleya, amerykańskiego dziennikarza brutalnie zamordowanego przez islamistów w Iraku.

 

Słowa te napisał po pierwszym uwięzieniu, które miało miejsce w Libii w 2011 r. Został wówczas pojmany na 45 dni przez siły rządowe. Po uwolnieniu opisał swe doświadczenia w liście do swej byłej uczelni, katolickiego uniwersytetu Marquette.


Foley przyznał, że w więzieniu najbardziej żal mu było jego matki. Chciał z nią nawiązać kontakt i wtedy zaczął się modlić, tak jak ona, czyli różańcem odmawianym na głos z uwięzioną wraz z nim dziennikarką. Było to dla mnie umocnieniem, bo zamiast milczeć, wyznawałem mą słabość i nadzieję, rozmawiałem z Bogiem - napisał amerykański dziennikarz. Podkreślił też, że właśnie dzięki tej modlitwie już w więzieniu uzyskał wewnętrzną wolność.

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (6)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

theONA 22:08:25 | 2014-08-20
Kiedy Franciszek zaczął prosić o modlitwę w intencji "narodu irackiego", nie do końca widziałam, co tam się dzieje, a on już miał rację. Może trochę zniechęcał mnie fakt, że nie rozumiem takiego pojęcia jak "naród" iracki. Tam jest wiele albo grup etnicznych, albo narodów żyjących obok siebie. Ale tak czy owak Papież miał rację i silne przeczucie: tam odbywa się rzeź... I teraz wiele osób z wielu krajów, wielu dyplomatów mówi, że nie możemy pozostać obojętni. Osobiście czuję wstyd, że dopiero teraz przyznaję to: bo za moment dotknie to nas wszystkich... Jestem przeziębiona, mam podwyższoną temperaturę, a dopiero teraz widzę jasno, że wygodniej było patrzeć na zdarzenia w Iraku jako na daleko stąd. Idea Islamskiego Państwa Iraku i Lewantu jest zbrodnią na ludzkości. W sumie to gdyby uchodźcy poprosili, to i Polska powinna umożliwić przechowanie się u nas...

Oceń 11 16 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~A. 19:09:02 | 2014-08-20
Męczennik.

Islamiści to znawcy islamu, a nie radykalni jego wyznawcy!!!

Oceń 8 1 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook