Franciszek w Korei Płd.: Powstań, świeć!

Radio Watykańskie
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)

Za niecały miesiąc Franciszek odwiedzi Koreę Południową (13-18 sierpnia). Będzie to trzecia podróż zagraniczna jego pontyfikatu. Głównymi wydarzeniami wizyty będą Azjatycki Dzień Młodzieży, beatyfikacja 124 męczenników koreańskich oraz Msza o pokój i pojednanie. Mówi rzecznik diecezji seulskiej ks. Hur Young-yup.

 

"Kościół koreański jest pierwszym Kościołem azjatyckim, który odwiedzi Papież Franciszek. Przez to znaczące wydarzenie nasz Kościół stanie się bramą do ewangelizacji Azji - mówi ks. Young-yup. - Ojciec Święty przyjeżdża do nas jako pasterz, by spotkać się głównie z młodzieżą Azji. Możemy powiedzieć, że Korea jest krajem uosabiającym potrzeby świata, jakimi są pokój i pojednanie. Liczymy, że w czasie wizyty Franciszka właśnie to przesłanie mocno wybrzmi. Na Papieża czekają nie tylko katolicy, ale wszyscy Koreańczycy. Ceniony jest za swoją prostotę, za ogromną troskę o ludzi ubogich i odrzuconych na margines. Już nie możemy doczekać się przybycia Papieża. Ta pielgrzymka to nie tylko okazja do spotkania, ale i bodziec do wyjścia na zewnątrz i do ewangelizacji".

 

Więcej informacji na temat papieskiej wizyty w Korei Południowej można znaleźć na oficjalnym portalu pielgrzymki: http://popekorea.catholic.or.kr/en/.

 

Hasłem wizyty są słowa zaczerpnięte z Księgi Izajasza: "Powstań, świeć!".

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook