RPA: zabito misjonarkę - opiekunkę sierot

(fot. doug1021/flickr.com/CC)

Policja południowoafrykańska aresztowała dwóch podejrzanych o zabicie amerykańskiej zakonnicy, 82-letniej s. Mary Paule Tacke ze Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Przenajdroższej Krwi (CPS), znanego jako misjonarki z Mariannhill.

 

Według informacji agencji Fides, samochód s. Mary został zatrzymany przez grupę mężczyzn w niedzielę 15 czerwca w okolicach miejscowości Mthatha, gdy zakonnica jechała odwiedzić jeden z sierocińców, który założyła. Wsiedli oni do pojazdu i odjechali, ścigani przez policję. Pościg zakończył się, gdy auto wywróciło się w okolicach Qokolweni. Porywacze zdołali uciec. W samochodzie policjanci znaleźli pistolet, ale nie było w pojeździe siostry zakonnej.

Po kilku dniach poszukiwań jej ciało znaleziono 20 czerwca w strumieniu koło wsi Tyara, 60 km od Mthathy. Na jej ciele nie było śladów postrzału ani ran z broni białej. Policja przypuszcza, że zakonnica została. W jej torebce znajdował się portfel z pieniędzmi, dokumenty i klucze.

S. Mary pochodziła z Cottonwood w stanie Idaho. W RPA pracowała od lat 50. XX w. Gdy policjanci zaczęli przyprowadzać do niej sieroty, założyła w 1955 r. sierociniec Bethany Place of Safety, a potem kolejny Thembelihle Home, w którym mieszkały m.in. dzieci zarażone wirusem HIV.

 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~iza 18:45:43 | 2014-06-23
Panie Jezu, prosze Cię o nawrócenie dla tych osób

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook