"Bez miłości nie można zrozumieć rodziny"

(fot. misja-milosierdzia.org)

Bez miłości nie można ani zrozumieć, ani zbudować solidnej rodziny - powiedział bp Jan Ozga z Kamerunu. Ordynariusz diecezji Doumé-Abong’ Mbang przewodniczył w poniedziałek Mszy św. i wygłosił kazanie podczas Spotkania Rodziny Radia Maryja i Telewizji Trwam w Kolegiacie pw. Bożego Ciała w Jarosławiu.

 

Bp Ozga podkreślił, że chodzi o miłość, o której powiedział św. Paweł: cierpliwa jest, łaskawa, nie zazdrości, nie szuka poklasku. - Ma otwarte oczy, otwarte uszy. Potrafi zatrzymać się kilka minut przed kimś, kogo nikt nie odwiedza, potrafi dostrzec smutek na jakiejś twarzy, potrafi postawić pytanie: jak ci jest, w czym mogę pomóc. O taką miłość chodzi: konkretną - zaznaczył hierarcha.

Pochodzący z Podkarpacia misjonarz, opowiadając o zwyczajach w Kamerunie, zwrócił uwagę, że nie ma tam domów dziecka czy starości, bo rodziny są wielopokoleniowe, a "wszyscy żyją razem odpowiedzialni jedni za drugich".

Bp Ozga zachęcał do modlitwy za wstawiennictwem Maryi o dobre, szlachetne i solidne rodziny. - By nasze rodziny na nowo stały się szkołą miłości i przebaczenia, cierpliwości i szacunku do każdego człowieka. I do tego, który przychodzi i do tego, który odchodzi - mówił.

Za wstawiennictwem św. Jana Pawła II polecał, "byśmy więcej czynili dobra, więcej służyli i więcej kochali".

Pielgrzymka słuchaczy Radia Maryja i telewidzów Telewizji Trwam była kolejną stacją w przygotowaniach do uroczystości koronacyjnej "jaśniejącego łaskawością" obrazu Matki Bożej Królowej Rodzin z jarosławskiej Kolegiaty, która odbędzie się w sierpniu br.

 

 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?