VII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych z Biblią

(fot. Wikimedia Commons)

Już po raz siódmy finaliści diecezjalni Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej wezmą udział w Spotkaniu Młodych z Biblią. Mający formę wspólnej modlitwy i warsztatów zjazd, jak zwykle odbędzie się na Jasnej Górze. Data spotkania od początku wyznaczona została na 13 maja, na dzień cudownego ocalenia życia Jana Pawła II.

 

To właśnie Matce Bożej Jasnogórskiej św. Papież z Polski ofiarował przestrzelony pas swojej sutanny. Ta jedna z najcenniejszych relikwii wielkiego jasnogórskiego pielgrzyma znajduje się obok Cudownego Obrazu Królowej Polski. Przybywając do miejsca szczególnego zawierzenia, za św. Janem Pawłem II młodzi uczyć się będą oddania swego życia Bogu przez serce Matki.

Na program Spotkania Młodych z Biblią złoży się przede wszystkim wspólna modlitwa w Kaplicy Matki Bożej. Mszy św. o godz. 15.30 przewodniczyć będzie ks. Ryszard Umański, asystent oddziału Civitas Christiana w Częstochowie. Podczas Eucharystii poświęcone zostaną "kieszonkowe" Ewangelie, które młodzież otrzyma jako "dar i zadanie", by Biblia była codzienną księgą w ich życiu. To odpowiedź organizatorów na propozycję papieża Franciszka, który zachęca, by Pismo św. nosić przy sobie i "karmić się" jak najczęściej Bożym Słowem.

Po Mszy św. młodzi poprowadzą modlitwę różańcową z rozważaniami Jana Pawła II, człowieka zawierzenia.
Modlitwę w Kaplicy Matki Bożej poprzedzą konferencje w kaplicy różańcowej i zwiedzanie Jasnej Góry "śladami Jana Pawła II". Młodzi zobaczą wystawę przygotowaną specjalnie w związku z kanonizacją papieża z Polski. Są na niej zgromadzone dary wotywne Świętego, Jego osobiste pamiątki oraz akty zawierzenia.

Po modlitwie na Jasnej Górze uczestnicy konkursu biblijnego udadzą się do Ośrodka Rekolekcyjnego św. Puszcza w Olsztynie koło Częstochowy, gdzie przy ognisku i podczas wędrówki w Góry Sokole doświadczać będą radości wspólnoty Kościoła i umocnienia w wierze. W Olsztynie odbędą się także warsztaty dotyczące tematu tegorocznej edycji Konkursu a więc Ksiąg Królewskich i Ewangelii św. Marka.

W Spotkaniu Młodych z Biblią udział wezmą finaliści diecezjalni Konkursu. Trzech najlepszych uczniów z całej Polski, którzy przygotowują się do finału biblijnych zmagań. Finał odbędzie się w czerwcu w Niepokalanowie.

Przybędą także ich opiekunowie: nauczyciele i rodzice. Przyjadą też koordynatorzy Konkursu, którzy pragną wspólnie się modlić i budować jedność. W sumie ponad 150 osób.

Przedstawiciele Katolickiego Stowarzyszenia "Civitas Christiana", które już od 18 lat jest organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, zawsze podkreślają, że pierwszym i nadrzędnym celem "biblijnych zmagań" jest spotkanie młodych z żywym Słowem Boga kierowanym do nas na kartach Pisma Świętego, bo jak przypomniał papież Franciszek: "Słowo Boże poprzedza i przekracza Biblię, dlatego w centrum naszej wiary znajduje się nie sama tylko księga, ale dzieje zbawienia, a zwłaszcza Osoba Jezusa - Słowo Boże, które stało się ciałem".

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook