Nowy szef KEP? Najpierw debata o wyzwaniach

(fot. Krzysztof Świertok / episkopat.pl)

Wybory szefa episkopatu poprzedzi debata na temat wyzwań dla Kościoła. Biskupi liczą, że w dyskusji pojawi się mocny kandydat na lidera - informuje "Rzeczpospolita".


Hierarchowie zjadą do Warszawy już za niespełna miesiąc. W czasie dwudniowego posiedzenia (12-13 marca) wybiorą m.in. nowego przewodniczącego episkopatu.


To będą zupełnie inne wybory niż te, które odbyły się w marcu 2009 roku, gdy abp Józef Michalik ponownie został szefem Konferencji Episkopatu Polski (KEP). Statut episkopatu przewiduje bowiem, że funkcję przewodniczącego można pełnić tylko dwie kadencje.


"Pewnych kandydatów tak naprawdę nie ma. Zwłaszcza że wyboru dokonuje cały episkopat, który liczy obecnie ponad 130 osób i jest w nim spora grupa biskupów, którzy jeszcze się nie znają" - mówi jeden z biskupów.


Jak ustaliła "Rzeczpospolita", tegoroczne wybory poprzedzi debata programowa, której nie było w poprzednich latach. Jej tematem przewodnim będzie adhortacja apostolska papieża Franciszka "Evangelii Gaudium", w której nakreślił on rys swojego pontyfikatu. Biskupi zaprosili już dwóch prelegentów - teologa i pastoralistę, którzy mają zreferować najważniejsze punkty tego dokumentu.

 

 

 

 

Wspomóż Nas
Tagi: episkopat

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

lukasz_l 13:31:54 | 2014-02-24
@jasiek,
Pisz z zachowaniem większej uwagi, no chyba, że na prawdę posługujesz się taką składnią i taką polszczyzną... Jest też problem z tym, że nie do końca można zrozumieć o co Ci właściwie chodzi.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Kamila 09:27:01 | 2014-02-24
jasiek, zgłosiłam twoje chamskie brednie do moderacji

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook