Rada Kościołów potępiła przemoc w Kijowie

(fot. PAP/EPA/ALEXEY FURMAN)

Ze zdecydowanym potępieniem przemocy, przelewu krwi i zabójstw z 18 i 19 lutego wystąpiła Ogólnoukraińska Rada Kościołów i Organizacji Religijnych (WRKiOR). W krótkim oświadczeniu, ogłoszonym dziś w Kijowie wezwała ona również, po raz kolejny, wszystkie zwaśnione strony do powstrzymania działań siłowych, a przedstawicieli władzy i opozycji do dalszych rozmów.


"Ponownie wzywamy, prosimy i błagamy strony konfliktu o powstrzymanie stosowania siły, a przedstawicieli władz i opozycji o kontynuowanie rozmów. Do czasu ich zakończenia apelujemy do władzy i opozycji o natychmiastowe powstrzymanie działań siłowych z obu stron" - głosi oświadczenie Rady. Odwołuje się również do poczucia ich odpowiedzialności i mądrości. "Od każdego z nas zależy, czy będziemy w stanie powstrzymać ten bratobójczy konflikt" - napisali zwierzchnicy i przedstawiciele wspólnot wyznaniowych Ukrainy.

 

Rada zapewniła przy tym, że jest gotowa włączyć się wszystkim dostępnymi sobie środkami do przywrócenia pokoju w kraju. "Wzywamy wierzących do dalszych modlitw za Ukrainę, o pokój, jedność i niezależność dla niej. W jedności jest siła narodu - Boże, daj nam jedność!" - stwierdzili na zakończenie liderzy religijni.

 

Dokument podpisał, z polecenia przewodniczącego WRKiOR, metropolita boryspolski i browarski Ukraińskiego Kościoła Prawosławnego, kierownik jego administracji Antoni (Pananycz).

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?