Marsze w obronie rodziny w miastach Europy

Radio Watykańskie
(fot. EPA/Christophe Karaba)

Fala manifestacji w obronie małżeństwa, rodziny, dzieci i wolności sumienia przeszła wczoraj przez wiele europejskich miast, zwłaszcza stolic, w tym także Warszawę czy Rzym.

 

Najliczniejsze, wielotysięczne demonstracje odbyły się we Francji, tak w Paryżu, jak i w Lyonie, gdzie wśród uczestników znaleźli się m.in. tamtejszy arcybiskup kard. Philippe Barbarin oraz zwierzchnicy muzułmańscy. Metropolita paryski kard. André Vingt-Trois wypowiedział się w przeddzień manifestacji za wolnością słowa obrońców godności przekazywania życia.


W stolicy Hiszpanii setki osób przybyłych z całego kraju manifestowało wczoraj pod hasłem: "Stop dla rodzinofobii". Uczestnicy marszu bronili rodziny zarówno w skali hiszpańskiej, jak i kontynentalnej. Dlatego z centrum Madrytu przeszli do przedstawicielstwa Unii Europejskiej. Wiązało się to z planowanym na wtorek 5 lutego głosowaniem nad rezolucją Parlamentu Europejskiego o zwalczaniu dyskryminacji ze względu na orientację seksualną i tożsamość płciową.

 

Zdaniem platformy HazteOir, która koordynowała manifestację, rezolucja umożliwiłaby m. in. adopcję dzieci przez pary homoseksualne czy zawieranie małżeństwa między osobami tej samej płci w całej UE. Przewodniczący platformy HazteOir Ignacio Arsuaga wezwał premiera Rajoya do podjęcia kroków, by "znieść ustawę Zapatero, która zrównuje małżeństwo z innymi związkami".

 

Ustawa ta "pozbawia ochrony i naraża na ryzyko dzieci zaadoptowane przez pary homoseksualne; otwiera też drzwi, aby obywateli, którzy są przeciwni dogmatom gejowskiego lobby, karać mandatami i karą więzienia tylko za to, że działają zgodnie z własnym sumieniem". Tak może się stać w przypadku przyjęcia wtorkowej rezolucji, która ma przyjąć kartę "specjalnych praw dla osób homoseksualnych dyskryminując w ten sposób resztę obywateli". Europa "będzie miejscem, gdzie rodziny i nasze dzieci będą mogły żyć bezpiecznie i w wolności, lub zwyczajnie przestanie istnieć" - podkreślił Ignacio Arsuaga. Wezwał hiszpańskie społeczeństwo do walki w obronie rodziny, dzieci i wolności sumienia. Stwierdził, że "prędzej czy później hiszpańskie ustawodawstwo ponownie uzna małżeństwo naturalne jako coś specyficznego, odmiennego od innych rzeczywistości, oraz prawo dzieci do posiadania ojca i matki".

 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?