ŚDM w Krakowie: "Przyjadą tu miliony ludzi"

(fot. FotoCavallo / Foter.com / CC BY)

Kraków i Polska jako szczególne przykłady dramatu i pięknej interwencji Boga a także wizja wolności człowieka prezentowane przez Jana Pawła II powinny - zdaniem George’a Weigla - stać się tematem refleksji milionów młodych ludzi, którzy przyjadą na Światowe Dni Młodzieży w 2016 r. Papieski biograf gościł w Krakowie w związku z VIII Dniami Jana Pawła II.

 

- Podejrzewam, że za trzy lata w Krakowie pojawią się miliony młodych ludzi - mówił George Weigel i sugerował, że Światowe Dni Młodzieży w 2016 r. powinny stać się okazją do refleksji nad wizją "szlachetnego przeżywania wolności" przez Jana Pawła II, który - jak podkreśla Amerykanin - w czasie ŚDM będzie już święty, a jest także możliwość, że zostanie Doktorem Kościoła. "Mam nadzieję, że ŚDM w Krakowie będą szansą na refleksję nad wyzwaniami wobec wolności, która szczególnie była przeżywana w tym mieście, w tym kraju. Być może zostaną wypracowane odpowiedzi na te pytania, sugerowane przez wielkiego syna tego kraju - Jana Pawła II" - mówił papieski biograf.

George Weigel wyraził nadzieję, że młodzi, którzy przyjadą do Krakowa w 2016 r. poczują pewien rodzaj dramatu tego kraju i dostrzegą piękną reakcję Boga na traumy XX wieku. "Wiemy, że swoje miłosierdzie Bóg pokazał światu szczególnie w tym miejscu" - zaznaczył Weigel.

George Weigel jest amerykańskim pisarzem katolickim, teologiem, działaczem społecznym i politycznym, autorem najlepiej sprzedającej się biografii papieża Jana Pawła II "Świadek nadziei". Gościł w Krakowie na zaproszenie organizatorów VIII Dni Jana Pawła II. Hasłem tegorocznej edycji, która odbywała się w dniach 5-7 listopada, była Mądrość.

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook