Kard. Dziwisz o dacie ŚDM w Krakowie

Ostatni tydzień lipca to najprawdopodobniejszy termin Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 r. Data taka została ustalona z Papieską Radą ds. Świeckich i organizatorami papieskich pielgrzymek, ale - jak mówi kard. Stanisław Dziwisz - jest jeszcze nieoficjalna, bo nie potwierdził jej sam papież.

 

"Ostatni tydzień lipca - ustaliliśmy to z Papieską Radą ds. Świeckich i nieoficjalnie zostało to też zaakceptowane przez organizatorów wizyt papieskich" - powiedział kard. Stanisław Dziwisz o dacie Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 r.

Hierarcha odniósł się w ten sposób do terminu ŚDM podanego przez amerykańskie The Catholic Pilgrim Office, według którego spotkanie młodzieży w Polsce odbędzie się w dniach 25 lipca do 1 sierpnia.

Jak podkreślił metropolita krakowski z wakacyjnych miesięcy lepszy jest lipiec ze względu na sierpniowe pielgrzymki do Częstochowy. Termin jest ciągle nieoficjalny, bo jeszcze niepotwierdzony przez papieża Franciszka. "Ojciec Święty powiedział tylko, że przyjedzie do Krakowa" - mówił kard. Stanisław Dziwisz zaznaczając, że nie ma jeszcze decyzji czy i jakie inne miasta w Polsce odwiedzi papież.

Od 1 do 8 lutego 2014 r. wszyscy polscy biskupi udadzą się do Watykanu z wizytą "ad limina apostolorum" - wtedy można spodziewać się szczegółów co do uzgodnień dotyczących papieskiej wizyty w Polsce.

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook