Młody człowieku - "Nie zmarnuj swojego życia"

Dwaj raperzy - Bęsiu i Dj Yonas wyruszyli z misją do warszawskich gimnazjów i liceów. Od 9 października niemal codziennie spotykają się z uczniami, by mówić im o Bogu i przestrzegać przed narkotykami, alkoholem i innymi uzależnieniami. Wszystko w ramach pilotażowego programu profilaktycznego "Nie zmarnuj swojego życia".


Akcja z udziałem raperów to propozycja Apostolskiego Ruchu Wiary. Program składa się z dwóch części. Bęsiu i Dj Yonas na początku dzielą się z młodzieżą swoimi doświadczeniami i mówią o profilaktyce uzależnień. Druga część to koncert hip-hopowy.

 

Jeden z raperów, Bęsiu, mówiąc o spotkaniach z młodzieżą zauważa, że ma to pozytywny wpływ na ich życie. - Są poruszeni tym, że nie jesteśmy księżmi, że jako młodzi ludzie chcemy działać, mówić o Bogu i że się tego nie wstydzimy. My jesteśmy dla nich świadectwem tego, że można wierzyć Bogu i się tego nie wstydzić. Widzą, że nasze życie zostało odmienione i też tak chcą! - mówi Bęsiu.

 

Zespół RYMcerze w październiku spotka się z uczniami 12-stu szkół. Dj Yonas podkreśla, że cel spotkań to zaniesienie Dobrej Nowiny do szkół. - Chcemy iść do tych dzieciakom, które często nie widzą wyjścia z trudnych sytuacji, nie wiedzą gdzie szukać rozwiązań, i zanieść im to, co Bóg nam dał . Chcemy powiedzieć jakie jest rozwiązanie! My już byliśmy w takich klimatach - narkotykowych czy alkoholowych - mówi Dj Yonas.

 

RYMcerze chcą być dla młodych świadectwem. - Nie musicie się popisywać przed ludźmi - mówią uczniom. - Nie musicie się wstydzić Boga, tego kim jesteście, jakie macie marzenia. My daliśmy radę dzięki Bogu, i Wy też dzięki Bogu możecie dać radę - przekonują.

 

Bęsiu i Dj Yonas proponują młodzieży, żeby poszukali w swoich kościołach wspólnot, żeby zobaczyli, że ich życie może być piękne i wartościowe. Zachęcają do odkrywania w swoim życiu talentów i rozwijania ich. - Inspirujemy ludzi do działania. Dostawaliśmy listy, w których młodzież pisała, że zaczęła rapować, malować, śpiewać - mówi Bęsiu.

 

Spotkania w szkołach są w pełni darmowe. Program nie "Zmarnuj swojego życia" będzie trwał przez cały bieżący rok szkolny. Każdego miesiąca przesłanie RYMcerzy usłyszy nawet kilka tysięcy uczniów.

 

Lista szkół biorących udział w programie nie jest jeszcze zamknięta. Dyrektorzy, katecheci czy nauczyciele mogą zaprosić RYMcerzy do swoich szkół.

 

 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook