"Upomnimy się o każdego chrześcijanina!"

Radio Watykańskie
(fot. dip / flickr.com)

Chrześcijanie nie mogą milczeć w obliczu prześladowań swych współwyznawców na świecie. Prześladowcy muszą wiedzieć, że za każdym chrześcijaninem stoją miliony braci i sióstr, którzy się o niego upomną - stwierdził kard. Jean-Louis Tauran.


Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Dialogu Międzyreligijnego zabrał głos w debacie o wyzwaniach współczesnego świata, która odbyła się wczoraj w Rzymie w ramach obchodów 50. rocznicy encykliki Pacem in terris. Kard. Tauran podał, że liczbę prześladowanych chrześcijan szacuje się już dzisiaj na 100 czy nawet 150 mln. Niestety zjawisko to stale przybiera na sile - powiedział szef watykańskiej dykasterii ds. relacji z wyznawcami innych religii.

 

"Kościół zawsze był prześladowany, we wszystkich wiekach - powiedział kard. Tauran. - Dziś zarzuca się chrześcijanom, że stanowią tak zwaną piątą kolumnę. Katolików zaś wini się o to, że są poddani zagranicy, czyli Papieżowi, który jest głową Kościoła. W takiej sytuacji twierdzi się, że katolicy nie mogą być dobrymi obywatelami. Ale chrześcijanom zarzuca się również, że nie są modni, że nie wyznają powszechnie przyjętych wartości.

 

Wymaga to od nich, by mieli odwagę zachować własną odmienność. Inną, bardziej przebiegłą postać mają prześladowania w cywilizacji zachodniej. Ogranicza się tam religię do sfery prywatnej i dyskryminuje się chrześcijan na przykład w dostępie do studiów czy w działalności gospodarczej. Ponadto propaguje się prawa, które są sprzeczne z naturą człowieka i świata".

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook