Egipt: Systematycznie niszczone są kościoły

Radio Watykańskie

Islamscy ekstremiści dokonują w Egipcie systematycznego dzieła zniszczenia kościołów oraz prowadzonych przez wyznawców Chrystusa szkół, sklepów, sierocińców, czy nawet aptek. Ich celem jest usunięcie wszelkich śladów chrześcijaństwa w tym kraju.

 

O bolesnej codzienności mówią m.in. mieszkańcy Minji. W mieście leżącym na południe od Kairu doszło do kilkudziesięciu ataków przeciwko obiektom chrześcijańskim. Znacznie ucierpiał m.in. prowadzony przez jezuitów ośrodek "Jesuit's & brothers association for development".

 

"Naprawianie szkód jeszcze się nie rozpoczęło, ponieważ wszyscy się boją. Okolica w której się znajdujemy wciąż nie jest bezpieczna - mówi Cristian Tinazzi, który odwiedził zrujnowane centrum. - Po napadzie policja wcale się nie pokazała, nie przyszli nawet po to, by ocenić szkody. Na ośrodek napadła grupa ponad 300 uzbrojonych mężczyzn. Na całe szczęście pięciu zakonników zostało ostrzeżonych i udało im się schować. Oprawcy przeszukali cały ten ogromny kompleks obejmujący także szkołę, centrum dla niepełnosprawnych i teatr. Niszczyli wszystko, co wpadło im w ręce. Z ogniem puścili bezcenną bibliotekę zawierającą m.in. wiele drogocennych dzieł islamskich. To centrum było miejscem dialogu międzykulturowego i jego zniszczenie jest ogromną stratą dla wszystkich mieszkańców tego regionu. Wielu spotkanych przez nas koptyjskich księży wciąż jest w ciężkim szoku. Nie dociera do nich ogrom dokonującej się przemocy. Wiele chrześcijańskich rodzin ze strachu opuściło swe domy".

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

theONA 22:43:37 | 2013-08-30
Pamiętam o braciach-Egipcjanach...

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook