"Całą Ewangelię - Całe Ciało - Całemu światu"

(fot. ne.diecezja.pl/ccc)

"Całe Ciało - Cała Ewangelia - Całemu Światu" - pod takim hasłem będzie przebiegało Forum Ewangelizacyjne, które odbędzie się w nowohuckiej Mogile w dniach 14-16 listopada. Do udziału w tym międzynarodowym wydarzeniu zaprasza bp Grzegorz Ryś. Odbędzie się ono w miejscu, gdzie bł. Jan Paweł II użył po raz pierwszy, w 1979 r. określenia "nowa ewangelizacja".


Sekretariat ds. Nowej Ewangelizacji w archidiecezji krakowskiej uruchomił właśnie stronę internetową Forum Ewangelizacyjnego "CCC". Pod adresem: ne.diecezja.pl/ccc można znaleźć zaproszenie do uczestnictwa w wydarzeniu skierowane przez bp. Grzegorza Rysia, szczegółowy program Forum a także formularz rejestracyjny.

 

"Pytań jest wiele. Chcemy ich szukać w postawie uczniostwa. Chcemy je podjąć nie tylko w teologicznej refleksji; także na modlitwie, i we wspólnej celebracji. I do tego właśnie zapraszam!" - pisze bp Grzegorz Ryś, przewodniczący Zespołu ds. Nowej Ewangelizacji przy Komisji Duszpasterstwa Episkopatu Polski.

 

Zasadniczymi elementami Forum będą sesje plenarne, panele, sesje robocze, spotkania w małych grupach. "Refleksję i natchnienie wynikające ze świadectwa poszczególnych dni chcemy poddać Panu w wieczornych celebracjach, aby On sam mógł nas przekonywać i prowadzić. Będą też stoiska, na których będzie można dokładniej zapoznać się z różnymi inicjatywami ewangelizacyjnymi, jak i zaopatrzyć się w materiały" - zapowiada Andrzej Sionek z Sekretariatu ds. Nowej Ewangelizacji Archidiecezji Krakowskiej.

 

W sesjach i panelach wezmą udział m.in. ks. dr Peter Hocken z Wiednia, Jose Prado Flores z Meksyku, pastor Ulf Ekman z Upsali, bp Sandy Millar z Londynu a także polscy biskupi - Andrzej Czaja z Opola, Edward Dajczak z Koszalina czy Grzegorz Ryś z Krakowa. "Jako głównych nauczających zaprosiliśmy świadków wiary, którzy poprzez swoje oddanie Ewangelii dokonali wyraźnych przełomów - otworzyli nowe przestrzenie dla głoszenia Słowa w Europie i w Polsce. Są to osoby, które łączą swoje zaangażowanie w ewangelizację z pogłębioną refleksją nad własnym doświadczeniem w Panu" - przyznaje Sionek.

 

Forum Ewangelizacyjne przebiegać będzie pod hasłem "Całą Ewangelię - Całe Ciało - Całemu światu". Odbędzie się w dniach 14-16 listopada w nowohuckiej Mogile - w miejscu, gdzie bł. Jan Paweł II użył po raz pierwszy (w 1979 r.) określenia "nowa ewangelizacja".

 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?