Tajna policja aresztowała księdza w Chinach

(fot. Stuck in Customs / flickr.com)

W minioną środę 7 sierpnia grupa agentów tajnej policji zatrzymała i uwięziła 39-letniego księdza Song Wanjun, wypełniającego nieoficjalnie swoją posługę w diecezji Xiwanzi, w leżącej na północy kraju prowincji Hebei - podała agencja Asianews.


W zatrzymaniu kapłana uczestniczyło co najmniej 10 agentów tajnych służb. Ks. Song Wanjun należy do tzw. "Kościoła nieoficjalnego". W minionych latach aresztowano szereg kapłanów i biskupów diecezji Xiwanzi.

 

Umieszczono ich w areszcie domowym lub zmuszano do odbycia "sesji naukowych", aby zmusić ich do wstąpienia do Stowarzyszenia Patriotycznego - organizacji reżimowej, którą Benedykt XVI w swoim liście do katolików w Chinach z 2007 roku określił jako nie do pogodzenia z nauką katolicką.

 

Według źródeł agencji AsiaNews, na przestrzeni minionych 20 lat co najmniej 20 księży katolickich z tego terenu było torturowanych, poddawanych poważnym naciskom, by wstąpić do kontrolowanego przez władze komunistyczne Stowarzyszenia Patriotycznego Katolików Chińskich.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook