Dziekani z biskupem. Kluby z ks. Lemańskim

W wystosowanym dziś liście otwartym do abp. Henryka Hosera księża dziekani z diecezji warszawsko-praskiej zapewniają go o "kapłańskiej solidarności i modlitewnej więzi" w dniach "wielkiej medialnej kampanii nienawiści", wymierzonej w jego osobę i Kościół. Swoje oświadczenie wystosowały też kluby "Tygodnika Powszechnego".


Pełna treść listu dziekanów:


J.E. Abp Henryk Hoser
Biskup Ordynariusz
Diecezji Warszawsko-Praskiej


W sobotę 29 czerwca 2013 r. na Mszy św. w katedrze warszawsko-praskiej, licznie zgromadzeni kapłani, siostry zakonne i wierni świeccy, dziękowali Panu Bogu za 5 lat posługi pasterskiej Waszej Ekscelencji w naszej diecezji.


Życzyliśmy Księdzu Arcybiskupowi, tak jak dotąd, czytelnej i jednoznacznej postawy w sprawach wiary i moralności chrześcijańskiej.


Po wielkich poprzednikach: Księdzu Biskupie Kazimierzu Romaniuku i Księdzu Arcybiskupie Sławoju Leszku Głódziu, którzy tworzyli zręby naszej diecezji, Stolica Apostolska mianowała Waszą Ekscelencję naszym Biskupem, który z pełnym oddaniem służy ofiarnie całej diecezji.


W ostatnich dniach obserwujemy wielką medialną kampanię nienawiści, godzącą w dobre imię Kościoła i Księdza Arcybiskupa, próbującą odebrać godność, honor i dobre imię naszemu Pasterzowi.


Zapewniamy Księdza Arcybiskupa o naszej kapłańskiej solidarności i modlitewnej więzi, ufając, że z tego bólu nas wszystkich narodzi się większe dobro.


Księża Dziekani
Diecezji Warszawsko-Praskiej


Oświadczenie Klubów "Tygodnika Powszechnego"

 

Kluby "Tygodnika Powszechnego" wyrażają swój niepokój i żal z powodu ostatnich wydarzeń, dotyczących osoby księdza Wojciecha Lemańskiego. Człowiek, który inspiruje dialog na realnie istniejące, trudne i głęboko ludzkie tematy, dotyczące ważnej problematyki społecznej i etycznej, zostaje ograniczony zakazem wypowiedzi i odesłany na przedwczesną emeryturę.


Rozpoczęty dialog zostaje przerwany i uniemożliwia się dalsze poszukiwanie płaszczyzny porozumienia. Kluby "Tygodnika Powszechnego" opowiadają się za chrześcijaństwem otwartym, które - według Jerzego Turowicza - powinno być "gotowe do dialogu z tym, co odmienne, gotowe do zaakceptowania wszystkiego co dobre, gdziekolwiek się znajduje". Pozostajemy głęboko zasmuceni zaistniałą sytuacją.
 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (69)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~urbanIK 21:04:46 | 2013-07-22
Tygodnik Powszechny dialog prowadzi ze zgodą ze swoimi pogladami;)

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~kukryniksy 20:46:49 | 2013-07-22
Jeśli abp hoser wraca do konwencji średniowiecznych to zgodnie z tradycją należy ks.Lemańskiego spalić na stosie,wszak p. hoser ma jakąś praktykę z Ruandy wyniesioną...

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~tak 22:40:55 | 2013-07-11
Bedniamin,
czlowiek honoru, by teraz przeprosił za to, że publicznie nazwał kogos kłamcą, gdy sam skałmał. Ale czy Ty jesteś do tego zdolny?

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~tak 22:38:58 | 2013-07-11
~tak                        2013-07-10 21:44:59 |
Benniamin,
jak mogłeś brać udział w aferze hazardowej, jak mogłeś sprzeniewierzyć pieniądze biednych ludzi w aferze Amber SA.    to był mój komentarz do artykułu: Dziekani z biskupem. Kluby z ks. Lemańskim
~tak                                2013-07-10 21:38:13 |
Janie,
w Kielcach był pogrom Żydów. Czy Ci nie wstyd? Jak mogłeś w tym uczestniczyć? Komentarz do artykułu: Abp Hoser usunął ks. Wojciecha Lemańskiego
Odpowiedź jana: 2013-07-10 21:52:10   ~jan
Ksiądz Hozer mówił co innego, a stwierdzono że księża jednak mordowali i gwałcili ze pobytu bp. Hozera w Rwandzie. A ksiądz biskup należał tam do hierarchii kościelnej...
Ja natomiast nie byłem w Kielcach, nie żyłem wtedy, nie byłem prezesem Amber Gold.
Proszę Was jakim cudem Jan wiedział o Amber skoro ja o tym napisałem tylko do Beniamina.
Beniamin śmie mi zarzucać ,że ja kłamię? Skoro Jan odpowiada na pytanie, które zadałem Beniaminowi, to czyż Beniamin i Jan to nie to samo? Przeliczyłeś się Beniaminie, sam wpadłeś .

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~tuptuś 22:11:48 | 2013-07-11
"A przeto upominam was, bracia, w imię Pana naszego Jezusa Chrystusa, abyście byli zgodni, i by nie było wśród was rozłamów; byście byli jednego ducha i jednej myśli."
Parafrazując: czyż Lemański został za was ukrzyżowany? Czyż w imię Hosera zostaliście ochrzczeni?
Śmieszni jesteście z tym jazgotem. Głupcy. Szatan wsadza wam kij w mrowisko i się z was śmieje. "Chrześcijanie".

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Beniamin 22:05:04 | 2013-07-11
Osoba, która się podpisuje jako" Beniamin" używa też nika "jan". Mam na to dowód. Po prostu napisałem do Jana a odpowiedział mi na mój zarzut w częsci jan w imieniu Beniamina. Wygląda na to, że parę osób pisząc pod róznymi nikami próbuje nam wmówić, że ks. Lemański ma wielkie poparcie. W innych sprawach zapewne te osoby to samo robią.

...
@tak
Czy kłamstwo uczyniłeś swoim orężem ?Nigdy nie chowam się za innymi nickami i zawsze mam odwagę podpisywać się pod swoimi słowami nie chowając się za nickami a moje dane znane są redakcji.
Nigdy też nie obrażałem ani ciebie ani innych różniących się ze mną w poglądach stosując przeciw nim metodę insynuacji.
Szczęść Boże zarówno tobie jak i tym przypisującym mi synostwo szatana.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~cadyk 21:47:38 | 2013-07-11
Czy biskup powinien interesować się i pytać o genitalia księdza ... ?
Czyż nie jest to poniżej pasa !

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~urzednik 21:10:29 | 2013-07-11
Trudno zeby dziekani spiewali inaczej.Szkoda ze Beton Hosera i jego pracownikow nie dostrzega u siebie braku dialogu i pogardy dla drugiego czlowieka.Jak ma sie czuc ks.Lemanski majac takich przelozonych?Feudalizm w kosciele sie juz skonczyl panowie.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Tadeusz 21:06:23 | 2013-07-11
~pokolenie JPII? Czyżby nie widziało i nie słyszało jak Jan PawełII groził palcem i stanowszo przywołał do porządku kapłana, którego nauczanie szlo w strone tzw. teologii wyzwolenia? I to w świetle kamer, tak groźnego wyrazu twarzy papież nigdy nie miał. A przecież wypowiedzi ks. Lemańskiego w programie Lisa, TVN, czy GW też są daleko od nauczania Kościoła!

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~pokolenie JPII 20:11:34 | 2013-07-11
Jan Paweł II potępiał antysemityzm i prowadził dialog, czy ksiądz Arcy zapominiał o tym?!

Oceń odpowiedz

Pokaż więcej komentarzy

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook