AI walczy z moralnością chrześcijańską

Założona w latach 60. XX wieku przez chrześcijan Amnesty International aktywnie zwalcza moralność chrześcijańską. Najnowszym tego przejawem jest jej presja na władze Litwy, by mimo prawomocnego wyroku sądu, który nie zgodził się na gejowską paradę ulicami Wilna, zezwoliły na przemarsz homoseksualistów. Specjalne oświadczenie w tej sprawie wydała Amnesty International, żądając od prezydent Litwy, Dalii Grybauskaite zgody na przemarsz gejów ulicami stolicy, w sobotę 8 maja.

 

Pełniący obowiązki prokuratora generalnego Raimondas Petrauskas wnioskując do sądu administracyjnego w Wilnie o uchylenie pozwolenia na paradę, argumentował, że powodem jest troska o bezpieczeństwo publiczne. Z kolei radny Kowna, Stanislovas Buškevičius zauważa, że homoparada „obrażałaby wartości, które są drogie większości Litwinom – takie jak przyzwoitość, wierność, płodność, ludzka godność”.

 

Amnesty International już po raz kolejny naciska na rząd Litwy w sprawach związanych z promocją związków gejowskich. W ubiegłym roku organizacja ta skrytykowała tamtejszych polityków za wprowadzenie zakazu propagandy homoseksualnej w szkołach i placówkach publicznych.

 

Amerykański portal LifeSiteNews wielokrotnie zwracał uwagę, że aktualny kurs Amnesty International jest wymierzony w świętość życia ludzkiego i rodzinę budowaną w oparciu o małżeństwo kobiety i mężczyzny. Potwierdza to opinię wyrażoną przez Stolicę Apostolską oraz wielu biskupów, że od 2007 r. przynależności do tej organizacji nie można pogodzić z wiarą katolicką.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook