Komiks o historii Światowych Dni Młodzieży

W Madrycie 21 sierpnia 2011 r. papież Benedykt XVI ogłosił, że następne obchody Światowego Dnia Młodzieży odbędą się w Rio de Janeiro. Brazylijski chłopiec okrzykami radości budzi swoich rodziców, którzy nie wiedzą, czym jest ŚDM - tak zaczyna się historia opowiedziana w komiksie "ŚDM jest w Rio".


Publikacja, wydana w sześciu językach, przedstawia historię międzynarodowych spotkań młodzieży z papieżem, począwszy od 1984 r., gdy bł. Jan Paweł II zgromadził młodych ludzi na placu św. Piotra w Watykanie i przekazał im "krzyż młodych". Od tej pory podobne spotkania odbywają się co dwa lub trzy lata w różnych miastach na wszystkich kontynentach.
 

Młody narrator wyjaśnia, że te wielkie wydarzenia są czymś więcej niż spotkaniami z papieżem. Mówi o początkach chrześcijaństwa, gdy Jezus spotkał Apostołów i wezwał, by poszli za Nim.

 

Po raz drugi ŚDM są inspiracją dla komiksu. Przed spotkaniem w Madrycie powstał komiks o wyborze Benedykta XVI na papieża. Znalazł się on w pakiecie pielgrzyma, który otrzymywali uczestnicy ŚDM w stolicy Hiszpanii.

 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook