Medale Caritas dla "Bogatych Miłosierdziem"

Ewa i Andrzej Nowakowie, którzy prowadzą rodzinny dom dziecka i krakowski oddział TVP otrzymali 13 kwietnia Medale Caritas Archidiecezji Krakowskiej "Bogaci Miłosierdziem".

 

Medale wręczone zostały podczas X Ogólnopolskiej Pielgrzymki Caritas do sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach na zakończenie tegorocznego Tygodnia Miłosierdzia.


Medale wręczył przewodniczący Komisji Charytatywnej Konferencji Episkopatu Polski bp Jan Zając i dyrektor Caritas Polska ks. dr Marian Subocz.

 

Rodzina Nowaków została uhonorowana "za pełne poświęcenia zaangażowanie i pracę na rzecz dzieci i młodzieży, a zwłaszcza za długoletnie prowadzenie rodzinnego domu dziecka w Krakowie". Z kolei krakowski Oddział TVP otrzymał medal "za wrażliwość na sprawy społeczne i regularne poruszanie tematów związanych z osobami potrzebującymi, dziećmi, osobami starszymi, chorymi i niepełnosprawnymi oraz za pomoc w nagłaśnianiu akcji Caritas dla osób potrzebujących".

 

W homilii podczas uroczystej Mszy św. bp Jan Zając mówił o pracownikach Caritas, że są przedłużeniem rąk Bożych. "Służba drugiemu to nie tylko gest z naszej strony to odpowiedź człowieka na powołanie, aby nieść pomoc światu, który tak bardzo potrzebuje miłosierdzia, zwłaszcza tego codziennego" - podkreślił przewodniczący Komisji Charytatywnej KEP.

 

W ramach pielgrzymki uczestnicy przeszli do Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!". Na miejscu odmówiono koronkę do Miłosierdzia Bożego. Pielgrzymi uczcili relikwie bł. Jana Pawła II oraz zwiedzali Centrum.

 

Medal "Bogaci Miłosierdziem" zaprojektował w 1998 r. dla krakowskiej Caritas prof. Czesław Dźwigaj. Ma on kształt pieczęci, a na jego awersie, obok znaku Caritas i nazwy medalu, zostaje wygrawerowane nazwisko osoby, której został dedykowany. Na rewersie widnieje zarys katedry wawelskiej. Małe znaki Caritas u jej stóp symbolizują rzesze ludzi zaangażowanych w pomoc potrzebującym. Co roku poprzez wręczany medal Caritas pragnie wyróżnić osobę lub instytucję pomagającą potrzebującym i wspierającą dzieła Caritas.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~krakus 16:26:11 | 2013-04-14
super trzeba honorować takie instytucje i osoby!

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook