Wkrótce projekt nowej ustawy prorodzinnej

(fot. rachel pics / flickr.com)

Już 20 kwietnia w Warszawie podczas Kongresu Polskiej Rodziny zostanie zaprezentowany obywatelski projekt ustawy całkowicie zmieniający obecny obraz polityki prorodzinnej w Polsce. - Na kosmetyczne zmiany jest już za późno.

 

Polska potrzebuje zmian systemowych, by jak najmniej odczuła skutki depopulacji. To od rodzin, a nie od polityków zależy jak bardzo odczujemy konsekwencje kryzysu demograficznego - podkreślają organizatorzy Kongresu.


- Polska potrzebuje zmiany! Znaczenie silnej rodziny dla kształtowania zdrowego ładu kulturowego, społecznego i ekonomicznego powinno być bezwzględnie uznane i zaakceptowane - deklarują organizatorzy Kongresu Polskiej Rodziny, który pod hasłem "Rodzina receptą na kryzys" odbędzie się 20 kwietnia na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

 

Rodziny są źródłem trwałości społecznej i gwarancją społeczeństwa naprawdę wolnego. Niestety po 1989 roku nie doczekaliśmy się systemowych rozwiązań dotyczących wsparcia rodziny. Mimo konstytucyjnej gwarancji ochrony tej prestiżowej instytucji, cały czas mamy do czynienia z brakiem kompleksowej polityki prorodzinnej.

 

- Szkoda, że politycy nie rozumieją, że rodzina jest podstawą rozwoju polskiego państwa. Doskonale obrazują to liczby. Dziś zasiłek porodowy wynosi 1000 zł, natomiast pogrzebowy 4000 zł - wyjaśnia Jacek Sapa, prezes Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny, i dodaje, że hasła dotyczące zatroskania kwestiami demograficznymi nadal nie znajdują pokrycia w decyzjach rządzących.

 

Efektem dyskusji i prac podczas kwietniowego kongresu będzie opracowanie całościowego programu polityki prorodzinnej wraz z propozycją praktycznych rozwiązań, służących jej wprowadzeniu w życie. - Aby nie skończyć wyłącznie na dyskusji, jako finał kongresu proponujemy opracowanie spójnej, pełnej i długofalowej polityki prorodzinnej, której emanacją będzie obywatelski projekt ustawy - wyjaśnia Ireneusz Jabłoński, ekonomista z Centrum im. Adama Smitha i członek rady programowej Kongresu.

 

- Można zatem zaryzykować tezę, że po ponad 20 latach od wprowadzenia zmian ustrojowych w Polsce zmianę systemu zainicjują polskie rodziny, które wymuszą takie urządzenie państwa, które zaspokoi ich oczekiwania i da im konieczny impuls do dalszego rozwoju. To właśnie rodziny są receptą na kryzys - zaznacza Jabłoński.

 

Wciąż można zgłaszać chęć wzięcia udziału w Kongresie Polskiej Rodziny. Rejestracji można dokonać drogą internetową, za pośrednictwem strony www.centrumzyciairodziny.org

 

Kongres Polskiej Rodziny jest organizowany przez przedstawicieli Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny, Centrum im. Adama Smitha, Fundacji Narodowego Dnia Życia, Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi, a także ludzi świata nauki: prof. Zbigniewa Stawrowskiego, prof. Aleksandra Nalaskowskiego, prof. Michała Wojciechowskiego oraz dr hab. Aleksandra Stępkowskiego.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?