Są pod wrażeniem protestu, chcą referendum

Radio Watykańskie
(fot. EPA/Yoan Valat)

Francja dochodzi do siebie po wczorajszej megademonstracji w Paryżu przeciwko małżeństwom homoseksualnym. Była to jedna z największych manifestacji w historii tego kraju.

 

Liczbę uczestników szacuje się na 1,4 mln. Zdaniem rzecznika episkopatu, ks. Bernarda Podvin, który udzielił dziś wywiadu radiu rcf, świadczy to o wielkim społecznym konsensusie wokół rodziny.

- Byłem pośród tłumów. Robiło to wielkie wrażenie - przyznał rzecznik episkopatu. - Był to bowiem tłum młodzieży. Bardzo dużo młodych małżeństw i rodzin. Sam jestem pod wielkim wrażeniem tego, co zobaczyłem. Ale nawet agencja AFP przyznała, że była to jedno z najważniejszych zgromadzeń od 30 lat. Powstał bowiem bardzo ważny ruch społeczny. A przecież wróżono nam całkowitą porażkę, bo prawo jest już niemal uchwalone, bo była to niedziela palmowa. A tymczasem takie tłumy, z całej Francji, z różnych pokoleń, a przede wszystkim młodzi, co jest bardzo ważne dla przyszłości - powiedział ks. Podvin.

Kolejna już megademonstaracja w obronie rodziny dociera do świadomości Francuzów. 80 procent z nich uważa, że w sprawie homomałżeństw prezydent Hollande powinien zrobić krok wstecz i ogłosić referendum.

 

 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~myjka 00:10:02 | 2013-03-27
Szatan pociąga za sznurki,przy pomocy swoich!

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Aj 20:56:10 | 2013-03-25
a bbc podało że było 200 tys, widać było gołym okiem że kłamią, Anglicy uważają bbc że jest anty-chrześcijąńska. migawki jak u nas za komuny, przy wizycie papieża, żałosna lewacka manipulacja, w tv francuskiej nie inaczej i pewnie we wszystkich mediach, rzeczywiście mętnego nurtu; coraz mniej mam wątpliwości, kto pociąga za sznurki na świecie.

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook