Posłuchali Franciszka i nie polecą do Rzymu

(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)

Rząd we Flandrii - jednego z belgijskich regionów - posłuchał wezwania Papieża Franciszka i zrezygnowała z uczestniczenia w Mszy inaugurującej pontyfikat, donosi Polskie Radio. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze, 30 tysięcy euro belgijscy politycy chcą przekazać na cele dobroczynne.

 

Belgię na wtorkowej Mszy ma reprezentwoać premier rządu federalnego, Eli Di Rupo, a także król Albert z królową Paolą. Przedstawiciele regionalnych rządów też mogliby polecieć, ale ci z Flandrii zostaną w domu, a pieniądze, które wydaliby na podróż do Rzymu, przekażą na szczytny cel. Jaki? o tym flamandzki rząd poinformuje w najbliższych dniach - informuje Polskie Radio.


W piątek papież Franciszek zaapelował do swoich rodaków, by zamiast wydawać pieniądze na podróż do Rzymu na Mszę inauguracyjną, przeznaczyli je dla biednych i potrzebujących.

 

Już dziś wiadomo natomiast, że we wtorkowej Mszy będą uczestniczyć delegaci 180 rządów.  Msza św. w przypadającą tego dnia uroczystość św. Józefa rozpocznie się na placu św. Piotra o godz. 9.30.

 

Swoją obecność na uroczystościach w Watykanie zapowiedziały głowy koronowane z wielu krajów. Wielką Brytanię będzie reprezentował następca tronu książę Karol, z Hiszpanii przybędzie królowa Sofia i następca tronu książę Filip. Będzie też obecny król Belgów Albert II i królowa Paola.

 

USA reprezentować będzie wiceprezydent Joe Biden, Argentynę - prezydent Cristina Fernandez de Kirchner, Brazylię - prezydent Wilma Rouseff, Meksyk - prezydent Enrique Peña Nieto. Nie wiadomo jeszcze, czy z Francji przyjedzie prezydent François Hollande, czy premier Jean-Marc Ayrault. Z pewnością do Watykanu przyjedzie prezydent Niemiec Joachim Gauck i kanclerz Angela Merkel, a z Austrii - prezydent Heinz Fischer, kanclerz Werner Faymann i wicekanclerz Michael Spindelegger.

 

Na inaugurację pontyfikatu papieża Franciszka uda się także prezydent RP Bronisław Komorowski z małżonką Anną. W skład polskiej delegacji wejdą również: marszałek Sejmu Ewa Kopacz oraz marszałek Senatu Bogdan Borusewicz. Wizyta prezydenta Komorowskiego w Watykanie i Republice Włoskiej rozpocznie się już w poniedziałek 18 marca.

 

Stolica Apostolska utrzymuje stosunki dyplomatyczne ze 179 państwami.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (7)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~Polski rodzic 13:07:06 | 2013-03-17
Brawo !   Uczcie  sie  Polskie  lizusowskie  urzędasy  od  Flandryjczyków !  Pieniadze  z  wycieczki przekażcie  na  biedne  polskie  dzieci !

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Tomek 22:18:37 | 2013-03-16
@obcy
przestań trolować i jeśli chcesz tu być to się nawracasz, a jak ci nie odpowiada to zamilknij i przestań wypisywać swoje brednie

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~po cud obudzenia i nawrócenia 20:23:05 | 2013-03-16
Przecież oni jadą na wycieczkę,jak wrócą to będą przez jakiś czas mówić do ludu niebiańskim głosem.Paranoja i zupełna błazenada.

Może się ockną, obudzą, jedyna nadzieja dla kraju, a także dla ich osobistego nawrócenia bo sondaże ukazują, że naród ich znów wybierze "demokratycznie".

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Obcy. 19:09:29 | 2013-03-16
Przecież oni jadą na wycieczkę,jak wrócą to będą przez jakiś czas mówić do ludu niebiańskim głosem.Paranoja i zupełna błazenada.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Agnieszka 17:52:39 | 2013-03-16
Niech jadą nasi, może czegoś ich Franciszek nauczy :) Proponuję modlitwę za owocną pielgrzymkę Polskiego rządu :)

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~masterczylek 17:49:21 | 2013-03-16
Obcy przestań trollować i wracaj do siebie :D

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Obcy. 17:43:04 | 2013-03-16
Nasi politycy to na taki gest nie stać,ważne jest bycie w pierszych ławkach i udawanie superkatolika.A jak wrócą znów do Polski to z powrotem zaczną się szwindle na ich korzyść.

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook