Hiszpania: błogosławiony prezent na walentynki

(fot. alonis / flickr.com)

"Okazanie miłości nie polega jedynie na sięgnięciu do portfela" - mówią organizatorzy czuwań modlitewnych w Madrycie z okazji tzw. Walentynek. W przypadające dzisiaj wspomnienie św. Walentego narzeczeni i zakochani mogą otrzymać specjalne błogosławieństwo.

 

- Nową kulturę życia i miłości buduje się, proponując drogę rzeczywiście piękną, której w głębi pragnie każde serce - mówi ks. Luis Melchor z madryckiej parafii św. Walentego. Od 2009 r. znajdują się tutaj relikwie patrona zakochanych. "Część relikwii przechowywana jest we włoskim mieście Terni. Reszta trafiła do jednego z hiszpańskich klasztorów. W wyniku tzw. amortyzacji, z początku XIX w., znalazła się w rękach prywatnej rodziny, która przekazywała urnę z pokolenia na pokolenie. Cztery lata temu oddała relikwie katedrze do publicznej czci, a stamtąd trafiły one do naszej parafii - poinformował ks. Melchor. Od tego czasu 14 lutego organizowane jest specjalne błogosławieństwo dla zakochanych.

 

- Chcemy, aby narzeczeni wzajemnie się szanowali, by ich miłość się umacniała, a przez modlitwę przygotowali się do zawarcia sakramentu małżeństwa". Chodzi też o przywrócenie chrześcijańskiego charakteru wspomnienia św. Walentego. - Od kilku dni nieustannie zachęca się do kupowania prezentów z okazji dzisiejszego dnia. Tymczasem chodziłoby o głębszy wymiar miłości, niż tylko materialny - podkreśla ks. Melchor.

 

Szczególny charakter będą miały "walentynki" w diecezji Alcalá de Henares, dokąd przybył obraz Matki Bożej Częstochowskiej. Podczas czuwania modlitewnego narzeczeni i małżeństwa otrzymają specjalne błogosławieństwo.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook