Ewangelizacja. Naturalny instynkt chrześcijanina

Ewangelizacja świata powinna być naturalnym instynktem każdego chrześcijanina, który co niedzielę uczestniczy we Mszy św. - podkreślił abp Stanisław Gądecki w rozmowie z ks. Maciejem K. Kubiakiem, redaktorem naczelnym Radia Emaus, i Szymonem Bojdo. Metropolita poznański 8 stycznia był gościem audycji "Ecclesia - wspólnota wspólnot" w Radiu Emaus.


Wiceprzewodniczący Konferencji Episkopatu Polski (KEP) zaznaczył, że uczestnictwo w nabożeństwach powinno być impulsem ewangelizacyjnym, "chrześcijaństwo jest bowiem nie kwestią zakrystii a życia". Przekonywał, że wiara domaga się żarliwości, a największym zagrożeniem współczesnego chrześcijanina jest bycie letnim. W odpowiedzi na pytanie o nowy styl duszpasterstwa, którego domaga się nowa ewangelizacja, abp Gądecki stwierdził, że nowa ewangelizacja "nie jest nową Ewangelią, ale tą samą Ewangelią głoszoną w nowych warunkach i okolicznościach". - Szukamy nowych metod głoszenia Ewangelii, którymi mogą być telewizja, radio, ale głoszenie Ewangelii jest najbardziej skuteczne przez świadków zanurzonych w Duchu Świętym - zaznaczył metropolita poznański. Podkreślił, że im bardziej człowiek jest zanurzony w Duchu Świętym, tym bardziej może zapalać Ewangelią innych.

 

Metropolita poznański zwrócił uwagę, że sytuacja Kościoła w Polsce jest coraz trudniejsza. - Jest to efekt ofensywy ideologicznej przeciwko Kościołowi i Ewangelii, związanej z powstaniem nowej lewicy i brakiem Jana Pawła II, który był autorytetem dla Polaków - stwierdził abp Gądecki. Odpowiedzią na atak na Kościół są katolickie media i katolicy świadomi swej wiary pracujący w mass mediach, którzy mogą pomóc w dziele nowej ewangelizacji. - Potrzeba silnych katolickich mediów, które dadzą pozytywne świadectwo, przeciwstawią się manipulacji i będą walczyć z poprawnością polityczną - zaznaczył metropolita poznański.

 

"Ecclesia - wspólnota wspólnot" to audycja o życiu Kościoła w Poznaniu, o sprawach wiary i o budowaniu relacji z Chrystusem, emitowana na antenie Radia Emaus w każdy pierwszy wtorek miesiąca.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook