Świat zatracił wszelkie poczucie moralności

Radio Watykańskie
(fot. Olevy / Wikimedia Commons / CC BY-SA 3.0)

Negatywne zmiany zachodzące na świecie są skutkiem m.in. powszechnego zatracenia poczucia moralności oraz odrzucenia jakiegokolwiek etycznego osądu w podejmowaniu decyzji. Wskazuje na to główny rabin Francji w obszernym wywiadzie dla "La Croix", szeroko cytowanym przez watykański dziennik "L’Osservatore Romano" będącym komentarzem do zmian ustawodawczych wprowadzanych w tym kraju.

 

Chodzi głównie o propagowane przez socjalistów tzw. małżeństwa dla wszystkich oraz coraz szerszą promocję eutanazji.

 

Nazwisko Gillesa Bernheima stało się szerzej znane opinii publicznej po tym, jak Benedykt XVI w swym bożonarodzeniowym wystąpieniu do Kurii Rzymskiej obszernie zacytował jego stanowisko odnośnie do zamachów na tradycyjną rodzinę. Także i tym razem rabin wraca do tego tematu. Wskazuje, że gra toczy się o dużo większą stawkę, niż zalegalizowanie związków osób tej samej płci.

"Zagrożona jest nasza genealogia. «Rodzice» mają zastąpić «matkę» i «ojca», a co gorsza dziecko w tym wszystkim staje się już nie podmiotem, ale przedmiotem, do którego po prostu ma się prawo" - wskazuje Bernheim. Przypomina, że chodzi tu o coś więcej niż tylko o szacunek i tolerancję dla homoseksualistów. Teraz dąży się do prawnego usankcjonowania zachowań, które do tej pory uważane były za naganne. Stąd też z podręczników szkolnych dzieci uczą się już nie tylko, że powinny szanować homoseksualistów jako ludzi. Wpaja im się także przekonanie, że ich postępowanie jest słuszne.

Główny rabin Francji wskazuje na wielką odpowiedzialność przedstawicieli wszystkich religii za to, w jakim świecie będziemy żyć. Mówi o konieczności stawiania człowiekowi wyższych wymagań i formacji sumień.

 

"Współczesne społeczeństwa starają się znieść wszelkie tradycje, kategorie moralne i wymagania. Stawiają na to, co wygodne, przyjemne i łatwe" - podkreśla Bernheim zaznaczając, że człowiek musi na nowo odkryć takie wartości jak obowiązek, wyrzeczenie i umiar.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (3)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Malleus_Maleficarum 18:58:51 | 2013-01-06
Katolików ma się w pogardzie, może mądrego żyda posłuchają

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~uraz 18:44:45 | 2013-01-06
Mieli znaczny udzial w tym co jest na swiecie,niektorzy twerdza  ze decydujacy ( intelektualna presja na wyzszych uczelniach w promowaniu nagannych zachowan w celu im tylko znanym ).Lubie Zydow ,ktorzy tak mowia tak oceniaja to co sie dzieje w cywilizacji .W tym przypadku jestem z nim po stronie prawdziwych Zydow.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Piotr 18:05:38 | 2013-01-06
Brawo! Szkoda, że takich głosów jest coraz mniej. Wypowiedzi katolickich hierachów są wyszydzane przez "postępowych" ludzi. Czy głos Rabina zastanie zauważony?

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook