Festiwal Biblii z udziałem aktorów i dziennikarzy

Duszpasterstwo Akademickie kościoła św. Anny w Warszawie oraz środowisko artystyczne stolicy zapraszają na Festiwal Biblii "Na początku było Słowo". Na program złoży się cykl 12 spotkań, podczas których znani polscy aktorzy i dziennikarze - m.in. Małgorzata Kożuchowska, Cezary Żak i Krzysztof Ziemiec - będą czytali wybrane teksty Biblii, Ojców Kościoła i pisarzy wczesnochrześcijańskich. Pierwsze spotkanie - w niedzielę, 6 stycznia.


- Nasza propozycja jest prosta: abyśmy spojrzeli na Pismo Święte jak na Księgę, która choć spisana wieki temu, wciąż zachwyca, inspiruje, prowadzi - tłumaczy aktor Tadeusz Chudecki, jeden z pomysłodawców festiwalu. - Problem polega na tym, że nie zawsze udaje nam się to odkryć. W kościele katolickim przeżywamy teraz Rok Wiary, który jest wspaniałą okazją, by powracać do Źródła, czyli do Pisma - dodaje aktor.

 

Każde spotkanie stanowić będzie zamkniętą tematycznie całość, opartą przede wszystkim na recytowanym Słowie i obudowaną muzyką.

 

Najbliższe spotkanie, 6 stycznia 2013 roku, poświęcone będzie tajemnicy narodzin Jezusa. Punkt centralny stanowić będą fragmenty Ewangelii dotyczące Jego narodzenia, połączone z lekturą fragmentów Księgi Izajasza i kazań teologów wczesnego chrześcijaństwa.

 

Teksty będą prezentowane przez: Małgorzatę Kożuchowską, Halinę Łabonarską, Tadeusza Chudeckiego, Cezarego Żaka oraz Krzysztofa Ziemca. Recytacji towarzyszyć będzie śpiew Warszawskiego Chóru Międzyuczelnianego.

 

Pierwsze spotkanie w ramach Festiwalu Biblii odbywającym się w stołecznym kościele św. Anny (ul. Krakowskie Przedmieście 68) odbędzie się niedzielę 6 stycznia o godz. 17.00. Wstęp wolny.

 

Kolejne wieczory zaplanowane są na 17 lutego, 17 marca, 14 kwietnia i 12 maja. Organizatorami koncertów są Rektor Kościoła Akademickiego Świętej Anny ks. Jacek Siekierski, nad wyborem tekstów czuwa ks. Przemysław Ćwiek,reżyserem kolejnych spektakli jest Tadeusz Chudecki.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook