Następne Spotkanie Młodych w Strasburgu

Radio Watykańskie
(fot. PAP/EPA/CLAUDIO PERI)

36. Europejskie Spotkanie Młodych odbędzie się w Strasburgu - poinformował wczoraj podczas wieczornego czuwania brat Alois z Taizé. "To miasto symbolizuje otwartość oraz pojednanie europejskie" - dodał przeor ekumenicznej wspólnoty.

 

Również arcybiskup Strasburga Jean-Pierre Grallet OFM w imieniu tamtejszych katolików i protestantów zaprosił młodych na następne spotkanie do swojej diecezji.

Natomiast już dziś w nocy odbędzie się wyczekiwane przez uczestników tegorocznego spotkania Święto Narodów, czyli międzynarodowa noc sylwestrowa. Poprzedzi ją modlitwa o pokój. Jak będzie wyglądało nocne święto? - zapytaliśmy jednego z uczestników, Piotra Żyłkę.

"Każda grupa narodowa, która jest w danym miejscu zamieszkania, w parafii ma na wieczór sylwestrowy przygotować coś, co będzie z jednej strony zabawą, a z drugiej zaprezentowaniem kultury danego kraju. To są tańce, śpiewy, które są skonstruowane w taki sposób, aby inni mogli się do tego włączyć. To jest atmosfera wielkiego święta" - dodał Piotr Żyłka.

Z kolei o duchowym znaczeniu jutrzejszego dnia mówi ks. Marcin Baran SJ: "1 stycznia będzie uroczyste wyznanie wiary i Polacy będą u św. Pawła za Murami. Ma się takie poczucie, że jesteśmy razem na tym spotkaniu. Spodziewam się, że dzięki temu lepiej przeżyję Rok Wiary jako czas jej ożywienia. Poprzez bycie razem, wspólne świadectwo i modlitwę w taki nietypowy sposób. Zresztą już czuję, że to się dzieje".

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook