Hiszpania: Madryt broni rodziny

(fot. EPA/Juan Carlos Hidalgo)

Manifestacja w obronie rodziny zgromadziła w Madrycie już po raz szósty tysiące ludzi z całej Hiszpanii, a także delegacje innych krajów. Odbyła się ona pod hasłem "Rodzina chrześcijańska jest nadzieją na dzisiaj".


Po raz kolejny Plac Kolumba w Madrycie wypełniły hiszpańskie rodziny, aby wyrazić poparcie dla rodziny chrześcijańskiej i wartości, które reprezentuje. W obecnych okolicznościach historycznych rodzina chrześcijańska "nie jest rozumiana; nie jest łatwo przeżywać całe jej naturalne piękno". Rodzina chrześcijańska jest dzisiaj nie tylko źle interpretowana, ale także źle traktowana. Dlatego trzeba potwierdzić treść jej wiary oraz jej rzeczywistość naturalną i nadprzyrodzoną.

 

"Jest to podstawowy postulat dzieła ewangelizacji i misji Kościoła" - powiedział w przeddzień manifestacji kard. Antonio María Rouco Varela, który przewodniczył dzisiejszej Mszy. W homilii podkreślił znaczenie rodziny dla przekazywania wiary kolejnym pokoleniom oraz dla przyszłości społeczeństwa i Kościoła. Przewodniczący episkopatu Hiszpanii zwrócił także uwagę, że kryzys rodziny leży u podłoża obecnego kryzysu ekonomicznego i społecznego. Z drugiej strony dzięki sile rodziny łatwiej znieść skutki kryzysu.

 

W madryckim Święcie Rodziny udział wziął m.in. abp Vicenzo Paglia, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Rodziny oraz Kiko Argüello, inicjator Drogi Neokatechumenalnej. Na Anioł Pański Madryt połączył się z Watykanem, aby wysłuchać słów Benedykta XVI.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?