Nigeria: Kościół przebacza islamskim terrorystom

(fot. PAP/EPA/STR)

Przebaczenie Kościoła katolickiego dla fundamentalistów z ugrupowania Boko Haram wyraził w Boże Narodzenie metropolita Kaduny na północy Nigerii abp Matthew Man-oso Ndagoso. W ostatnich miesiącach ta terrorystyczna sekta muzułmańska, zmierzająca do islamizacji kraju i narzucenia prawa szariatu, dokonała w tym mieście i w całym stanie Kaduna szeregu terrorystycznych zamachów na chrześcijan.

 

"Pragniemy przebaczyć, bo Jezus Chrystus narodził się jako Ten, który przynosi pokój" - stwierdził arcybiskup. Podkreślił, że przebaczenie jest jednym z powodów do świętowania Bożego Narodzenia.

 

"Obchodząc to święto pamiętamy o zabiciu naszych współwyznawców i zniszczeniu licznych naszych kościołów" - powiedział metropolita Kaduny. Zachęcił do modlitwy o wieczny odpoczynek dla zamordowanych. Wyraził też wdzięczność władzom stanowych oraz innym organizacjom i pojedynczym osobom, które okazały poparcie prześladowanym katolikom.

 

"Nie możemy uczynić naszym wrogom niczego innego, jak tylko im przebaczyć - mówił nigeryjski hierarcha. - W tym bożonarodzeniowym czasie musimy okazywać sobie nawzajem miłość i przebaczenie, aby w społeczeństwie zapanował pokój. Kiedy Pan Jezus 2000 lat temu przyszedł na świat, doznał podobnego prześladowania i upokorzenia. Zabili Go ci, którzy mieli Go kochać, ale On im przebaczył. Urodził się i umarł dla nas. Przemoc, tak religijna, jak polityczna, gospodarcza i społeczna, była już od dawna obecna w historii ludzkości" - dodał abp Ndagoso.

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?