Brazylia: Kościół żegna zabitego księdza

Radio Watykańskie

35-letniego kapłana zamordowano w Novo Hamburgo na południu Brazylii. Ks. Eduardo Teixeira, napadnięty przez bandytów, zmarł wskutek ran postrzałowych.

 
Duchowny wracał do swojej parafii wraz z przyjacielem, ks. Rafaelem Barbieri, który tego dnia objął parafię pod wezwaniem Matki Bożej Łaskawej (Nossa Senhora das Graças) jako jej proboszcz. Kiedy księża zatrzymali się w Novo Hamburgo na czerwonych światłach, zaczepiło ich dwóch uzbrojonych bandytów.
 
 Napastnicy polecili księżom, aby wjechali do pobliskiego parku. Ks. Barbieri oddał bandytom portfel z pieniędzmi, w którym była równowartość 50 dolarów. Nie wiadomo dlaczego ks. Teixeira zawrócił do samochodu i wówczas napastnicy zaczęli do niego strzelać.
 
 Bandyci uciekli samochodem będącym własnością parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus, w której ks. Teixeira pełnił posługę wikariusza. Przechodnie powiadomili policję o napadzie.
 
 Ranny kapłan został przewieziony do miejscowego szpitala, ale na skutek ran postrzałowych niestety zmarł. Ks. Eduardo miał obchodzić w tych dniach trzecią rocznicę święceń kapłańskich, a w styczniu miał objąć jako proboszcz parafię św. Jerzego w São Leopoldo.
 
 "To wielka strata. Przyjaźniliśmy się od ośmiu lat. Mieliśmy świadomość, że takie fakty się zdarzają, ale nie spodziewaliśmy się tego" - stwierdził z żalem ks. Barbieri po stracie przyjaciela.
 
 
 
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook