Kraków: zobacz Seminarium od środka!

Pod koniec grudnia budynek Krakowskiego Seminarium, mimo wyjazdu kleryków na święta do domu, będzie tętnić życiem. Na trzy dni zostaje oddany licealistom, studentom i osobom pracującym.


W dniach 27-30 XII 2012 r. organizowane są bowiem rekolekcje dla wszystkich, których kapłaństwo fascynuje a myśl o powołaniu chodzi po głowie. Inicjatywa podejmowana jest od kilku lat i cieszą się dużym zainteresowaniem ze strony młodych.


W czasie rekolekcji uczestnicy zamieszkają pod jednym dachem z klerykami i kapłanami pełniącymi posługę w seminarium. Temat rekolekcji - "wiara nie tylko dla wybranych" - wpisuje się w ogłoszony przez Benedykta XVI Rok Wiary. Rekolekcje mają na celu pogłębienie relacji z Bogiem i pomoc w rozeznaniu powołania - czy to do kapłaństwa,  małżeństwa, czy też życia samotnego.


Będzie prowadził je ks. Mateusz Hosaja - przełożony w Seminarium, który wcześniej był duszpasterzem w Krzeszowicach, gdzie prowadził prężnie działającą Oazę. Obecny będzie także spowiednik i kierownik duchowy kleryków, pełniący posługę w seminarium już kilka lat - ks. Grzegorz Gruszecki - otwarty na wszelkie rozmowy, pytania i wątpliwości.


W czasie tych trzech dni zaplanowana jest wizyta u ks. kard. Stanisława Dziwisza, msza z ks. bp. Rysiem, spotkania z zaproszonymi gośćmi, koncert zespołu seminaryjnego oraz inne niespodzianki.

Oprócz mszy, konferencji i innych punktów programu będzie też czas na rozmowy z klerykami, którzy kiedyś sami w tych rekolekcjach uczestniczyli. W czasie spotkań wspólnych będą dzielić się historiami swojego powołania i motywami, które skłoniły ich do zostania księżmi.


Formularz zgłoszeniowy i szczegółowe informacje dla zainteresowanych udziałem w rekolekcjach na stronie Seminarium: www.wsd.diecezja.krakow.pl.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~serkan 23:46:20 | 2012-12-18
plakat też mógłby wygrać jakiś konkurs na najgorszy plakat roku...

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~cogito 18:29:37 | 2012-12-18
"W dniach 27-30 XII 2012 r. organizowane są bowiem rekolekcje..."

Zaczyna się jak list KEP.

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook