Kto szanuje życie, nie manipuluje przy płodności

(fot. k_r_anoop / sxc.hu)

O tym, że antykoncepcja i metoda in vitro promują ci, którzy nie szanują ludzkiego życia oraz że są to formy manipulowania przy płodności, mówił metropolita białostocki Edward Ozorowski w Sanktuarium Matki Bożej Niepokalanej Przewodniczki w Przasnyszu w diecezji płockiej. Przewodniczył tam Mszy św. z Nieszporami, w czasie oktawy uroczystości Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

 

Abp Ozorowski w homilii mówił, że obecnie nie szanuje się życia. Zwracał uwagę na fakt, że przyczyną niepłodności jest często wieloletnie stosowanie antykoncepcji. Środki antykoncepcyjne szkodą płodności i uniemożliwiają rodzicielstwo: - Inną formą manipulowania przy płodności jest metoda in vitro. Tu nie chodzi o życie, bo żeby jedno dziecko mogło żyć, inne trzeba zabić - stwierdzał metropolita.

Hierarcha zwracał także uwagę, że człowiek jest na tyle ważny dla Boga, iż ten nie jest w stanie go odrzucić nawet wtedy, gdy człowiek świadomie popełnia grzech. Przekonywał, że miłość Boga przekracza słabość i grzech człowieka. Prosił, aby w życiu kierować się tym drogowskazem, jakim jest Matka Boża: to ona przyniosła na świat Zbawiciela, dzięki któremu posiadamy naszą ludzką godność.

Obchody z okazji oktawy uroczystości Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny są w Sanktuarium Matki Bożej Niepokalanej Przewodniczki w Przasnyszu jedną z najważniejszych uroczystości w ciągu roku. Oktawa jest uroczyście obchodzona od 1651 roku, rozpoczyna się zawsze 8 grudnia, a kończy 15 grudnia. Wierni od 400 lat modlą przed słynącym łaskami obrazem Matki Bożej.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~kobieta 20:44:30 | 2012-12-12
wielka szkoda, że biskup nie powiedział coś na temat wydłużenia wieku emerytalnego dla kobiet do 67 r. życia. Jak kobieta harująca na co najmniej dwa etaty - w domu i w pracy -  "godnie dożyć" do tych lat? 
Główną przyczyną niepłodnosci jest zatrute środowisko, a nie środki antykoncepcyjne.

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook