"Biblia nieustannie ukazuje nam ludzi wiary"

(fot. sxc.hu)

Do lektury i zagłębiania natchnionych tekstów Pisma Świętego zachęca ordynariusz sandomierski w liście do diecezjan z okazji XVIII Tygodnia Biblijnego, który rozpocznie się w diecezji sandomierskiej 25 listopada br. w Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Hierarcha przypomina o znaczeniu Pisma Świętego w budowaniu i umacnianiu wiary.

 

"Nie możemy zapomnieć, że podstawową księgą, dzięki której możemy wierzyć, jest Pismo Święte - Objawienie Boże. To żywe Słowo samego Boga, które skierowane do nas wskazuje nam drogę do zbawienia" - pisze bp Nitkiewicz. Biskup przywołuje także wielkie postaci biblijne, które uczą bezgranicznego zaufania Bogu i Jego Słowu.
 
"Tak ważne zagadnienie jakim jest wiara chcemy rozważać w świetle wypowiedzi i postaw różnych ludzi, których wspomina Biblia. Wychodząc od wiary Abrahama, ojca wszystkich wierzących, pragniemy dojść do wiary dzisiejszego Kościoła, który prowadzi papież Benedykt XVI, pokorny sługa Jezusa Chrystusa" - pisze biskup.
 
"Pismo Święte nieustannie ukazuje nam ludzi wielkiej wiary, dając tym samym wzór do tworzenia relacji jaka powinna być między Bogiem a człowiekiem. Wspomniany Abraham ze Starego Testamentu, czy Najświętsza Maryja Panna w Nowym Testamencie, to przykłady osób, które charakteryzuje bezgraniczna ufność względem zamysłów Boga, oparta na wielkiej wierze" - podkreśla ordynariusz.
 
W dalszej części swego listu biskup przypomina, że "jednym z najważniejszych wydarzeń w dziejach Kościoła XX wieku było zwołanie obrad Soboru Watykańskiego II. "Rozpoczął go uroczyście dziś błogosławiony papież Jan XXIII. Uroczysta inauguracja prac soborowych odbyła się 11 października 1962 roku, w święto Macierzyństwa Najświętszej Maryi Panny. W tym roku mija 50. rocznica tych wydarzeń. Z tej okazji Ojciec Święty Benedykt XVI w całym Kościele ogłosił "Rok Wiary", który zakończy się w Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata w 2013 r." - wspomina bp Nitkiewicz. "Papież w liście "Porta fidei" zaznacza, że właśnie w tym roku trzeba nam zwrócić uwagę nie tylko na niewierzących w Boga, ale przede wszystkim na tych, wśród których wiara osłabła, co skutkuje odejściami ze wspólnoty Kościoła" - zaznacza biskup.
 
Hierarcha przypomina też diecezjanom, iż inauguracja Roku Wiary, jaka miała miejsce w Sandomierzu 11 października br. to jest jednocześnie zobowiązanie do studiowania i zagłębiania się w naukę dokumentów soborowych oraz do rozważań Katechizmu Kościoła Katolickiego, w którym zawarta jest najważniejsza wykładnia naszej wiary. "Niech więc Słowo, które od Boga pochodzi i uczy nas zasad wiary, prowadzi nas przez wiarę do Boga, byśmy mogli w przyszłości oglądać Go nie tak jak teraz, niejasno, ale w wieczności, oczyma naszej duszy" - podkreśla bp Nitkiewicz.
 
Na zakończenie swojego Słowa bp Krzysztof Nitkiewicz polecił Bogu wszystkich diecezjan na Rok Wiary w swoich modlitwach i z serca pobłogosławił każdemu, kto pragnie na nowo uwierzyć Chrystusowi.
 
 
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook