Rośnie tragiczny bilans zamachu w Nigerii

Radio Watykańskie
(fot. sxc.hu)

Ośmiu zabitych i ponad 145 rannych - to oficjalny bilans wczorajszego zamachu na katolicki kościół w Kadunie w Nigerii. Jednak niektóre źródła mówią o co najmniej 15 ofiarach śmiertelnych. Są wśród nich kobiety i nastolatki z kościelnego chóru. Ranny został też miejscowy proboszcz.

 

W katolickim szpitalu św. Gerarda rannych odwiedził arcybiskup Kaduny Matthew Man-oso Ndagoso. - To nieszczęście boli tym mocniej, że większość poszkodowanych to dzieci. Modlimy się o ich szybki powrót do zdrowia, a także o siłę dla tych, którzy w ataku stracili swoich bliskich - powiedział hierarcha. Zaapelował do chrześcijan, by nie podejmowali działań odwetowych. Odniósł się w ten sposób do zamieszek, które wybuchły w Kadunie niedługo po wybuchu. - Nie uważajmy zemsty za opcję, bo przyniesie ona jeszcze więcej napięć w i tak już złej sytuacji - ostrzegł arcybiskup.

Za zamachem stoi najprawdopodobniej islamska sekta Boko Haram. - To tchórzliwy i barbarzyński akt - ocenił abp Ndagoso zaznaczając, że zupełnie nie do pojęcia jest powoływanie się na Boga, gdy morduje się ludzi zgromadzonych w Jego imię. W podobnym tonie wypowiedział się wczoraj prezydent Nigerii Jonathan Goodluck. Zapewnił, że jego rząd nie podda się w walce z terrorystami.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook