"Nowa ewangelizacja jest zadaniem wszystkich"

(fot. Grzegorz Gałązka)

Nowa ewangelizacja jest zadaniem nas wszystkich, domaga się od nas wzrostu w gorliwości, odrodzenia życia sakramentalnego, powrotu do praktyk religijnych ze strony tych, którzy oddalili się od Kościoła, głoszenia orędzia Chrystusa wszystkim, którzy Go jeszcze nie znają - powiedział Benedykt XVI pozdrawiając Polaków podczas modlitwy Anioł Pański w Watykanie.

 

W przemówieniu papież nawiązał do zakończonego dzisiaj rano XIII Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów, który od 7 bm. obradował na temat "Nowa ewangelizacja dla przekazu wiary chrześcijańskiej". Ojciec Święty zapewnił także o swej pamięci i duchowej więzi z mieszkańcami Kuby, Jamajki, Haiti i Bahamów - ofiar huraganu "Sandy".

Benedykt XVI pozdrowił pielgrzymów w kilku językach. Zwracając się do Polaków powiedział:

"Bracia i Siostry, dzisiaj rano zakończył się Synod Biskupów. Przypomniał on, że nowa ewangelizacja jest zadaniem nas wszystkich, domaga się od nas wzrostu w gorliwości, odrodzenia życia sakramentalnego, powrotu do praktyk religijnych ze strony tych, którzy oddalili się od Kościoła, głoszenia orędzia Chrystusa wszystkim, którzy Go jeszcze nie znają. Niech Boży Duch ożywi nasze serca mocą wiary, obudzi potrzebę trwania w bliskości z Bogiem. Na realizację tych ważnych zadań z serca wam błogosławię".

Benedykt XVI zapewnił także o swej pamięci i duchowej więzi z mieszkańcami Kuby, Jamajki, Haiti i Bahamów - ofiar huraganu "Sandy". Jednocześnie zachęcił wszystkich do modlitwy i solidarności, by ulżyć bólowi rodzin ofiar i pospieszyć z pomocą tysiącom poszkodowanych.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?