Odpust w Centrum Jana Pawła II

(fot. jms)

22 października Kościół obchodzi wspomnienie bł. Jana Pawła II. W poniedziałek na uroczystości odpustowe do Centrum Jana Pawła II w Krakowie przybyły rzesze wiernych. Wieczorna msza św. zakończyła się procesją światła z relikwiami bł. Jana Pawła II.

 

Ks. prałat Grzegorz Szewczyk przekonywał wiernych, że Jan Paweł II może być dla nich wspaniałym przewodnikiem w Roku Wiary. Apelował do ludzi, aby pozwolili mu się prowadzić.

 

"Popatrzmy na niego jako człowieka wielkiej modlitwy i pamiętajmy, że brak modlitwy prowadzi do osłabnięcia naszej wiary i naszej więzi z Bogiem" - mówił.

 

Kapłan dowodził, że papieskie nauczanie jest wciąż aktualne i pozostaje dla nas wyzwaniem w Roku Wiary. "Może trzeba na nowo spojrzeć do tej wielkiej spuścizny po Janie Pawle II - do jego nauczania, do encyklik, listów, adhortacji, katechez" - zachęcał.

 

Ks. prałat Kabziński, Kustosz Sanktuarium bł. Jana Pawła II przypomniał, że świątynia jest jedną z pięciu w Krakowie, w których można uzyskać odpust z racji Roku Wiary.

 

Centrum Jana Pawła II powstaje na terenie tzw. "Białych Mórz" w krakowskich Łagiewnikach. Jest najważniejszym w Polsce i na świecie ośrodkiem żywej pamięci osoby i dzieła Papieża Polaka. To duchowy kościół bł. Jana Pawła II, wotum dziękczynne narodu polskiego oraz wszystkich ludzi dobrej woli, którym bliska była Osoba i dzieło Jana Pawła II.

 

11 czerwca 2011 r. ks. kard. Stanisław Dziwisz uroczyście erygował Sanktuarium Błogosławionego Jana Pawła II w krakowskich Łagiewnikach.

 

 


 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook