"Jan Paweł II - Papież Rodziny"

W trakcie trwania kampanii i w czasie obchodów zbierane będą fundusze na rzecz programu stypendialnego dla ubogiej i zdolnej młodzieży z terenów wiejskich, prowadzonego przez "Dzieło Nowego Tysiąclecia". (fot. Grzegorz Gałązka)

Fundacja Świętego Mikołaja wspólnie z Fundacją Episkopatu Polski "Dzieło Nowego Tysiąclecia", rozpoczęła ogólnopolską multimedialną kampanię społeczną promującą XII Dzień Papieski. Dzień jest obchodzony co roku w niedzielę poprzedzającą rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża.

 

W tym roku przypada on w dniu 14 października. Głównym celem akcji jest rozpowszechnianie myśli papieża Polaka oraz promocja tegorocznego hasła "Jan Paweł II - Papież Rodziny". Program kampanii przewiduje m.in. emisję trzydziestosekundowego filmu reklamowego w TVP i TVN.


W trakcie trwania kampanii i w czasie obchodów zbierane będą fundusze na rzecz programu stypendialnego dla ubogiej i zdolnej młodzieży z terenów wiejskich, prowadzonego przez "Dzieło Nowego Tysiąclecia".

W akcji można wziąć udział wysyłając SMS o treści "Pomoc" na numer 7250 (koszt 2,46 zł z VAT). Patronat medialny nad Dniem Papieskim objęły Polskie Radio, Rzeczpospolita i TVP.

Fundacja Świętego Mikołaja wspiera organizację kampanii Dnia Papieskiego od 2005 roku. W tym roku główne obchody zaplanowane są na 13 i 14 października. W programie znalazły się m. in. koncerty, konkursy, happeningi, panele dyskusyjne i konferencje naukowe.

"Dzień Papieski to nie tylko święto, podczas którego będziemy wspominać Jana Pawła II. To także doskonała
okazja do tego, aby wprowadzić w życie postulaty miłości bliźniego i wzajemnej pomocy, o których Papież mówił tak często. Do 15 października działa specjalny numer, pod który można wysyłać sms-y. Zgromadzone środki zostaną przekazane na stypendia dla zdolnej młodzieży z małych miasteczek i terenów wiejskich" - mówi Leszek Zaborowski, koordynator z Fundacji Świętego Mikołaja, współorganizującej kampanię.

Fundusz stypendialny można wesprzeć wysyłając SMS pod numer 72 50 (koszt 2,46 zł z VAT), dzwoniąc
na numer: 704 20 7250 (2,50 zł z VAT) lub wpłacając pieniądze na konto Fundacji "Dzieło Nowego
Tysiąclecia": 81 1320 1104 2979 6023 2000 0001.

Trzydziestosekundowy film reklamowy XII Dnia Papieskiego wyemitują TVP i TVN. Reklamę radiową będzie zaś można usłyszeć na antenach Polskiego Radia, Grupy Radiowej Agory, sieci Radia Plus oraz licznych rozgłośni katolickich.

Kampania reklamowa obejmie także ok. 40 tytułów prasowych, m. in.: Gazetę Wyborczą, Rzeczpospolitą, Gościa Niedzielnego, Niedzielę, Nową Trybunę Opolską, Urodę, Vivę, W Drodze czy Zwierciadło.

Uzupełnieniem działań reklamowych będzie promocja w internecie. Na terenie całej Polski zostanie umieszczonych niemal 400 billboardów. Powierzchnia reklamowa została przekazana bezpłatnie lub za symboliczną opłatą.

Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia powstała w 2000 roku, jako organizacja, której działalność ma upamiętniać Pontyfikat Jana Pawła II przez szerzenie nauczania Papieża i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury. Fundacja organizuje Dzień Papieski, przyznaje nagrody TOTUS, prowadzi program stypendialny dla młodzieży w wieku szkolnym, organizuje też Konkurs Akademicki o indeks na studia dziennikarskie i polityki społecznej. Dzięki zbiórkom funduszy, już 2500 młodych osób otrzymało stypendia i może rozwijać swoje zdolności i zainteresowania.

Fundacja Świętego Mikołaja od ponad jedenastu lat organizuje społeczne i kulturalne kampanie reklamowe.


Prowadzona o 2004 r. akcja "Grunt to rodzina" szerzy ideę rodzicielstwa zastępczego. Poprzez Stypendia św. Mikołaja Fundacja zbiera pieniądze na stypendia dla zdolnych uczniów, których sytuacja finansowa uniemożliwia dalszą edukację, rozwijanie talentów i umiejętności. Z kolei celem inicjatywy "Mama w pracy" jest zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej sytuacji matek na rynku pracy.

W 2005 roku Fundacja otrzymała nagrodę Pro Publico Bono w kategorii ochrony zdrowia, pomocy społecznej i charytatywnej za najlepszą inicjatywę obywatelską. Rok później, została laureatem nagrody TOTUS przyznawanej przez Fundację Episkopatu Polski "Dzieło Nowego Tysiąclecia" w kategorii "Propagowanie nauczania Ojca Świętego Jana Pawła II".

Więcej informacji na www.mikolaj.org.pl

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?