To będzie pierwsza "ekologiczna Biblia"

(fot. sxc.hu)

Światowa Federacja Towarzystw Biblijnych (United Bible Societies) wydaje pierwszą "ekologiczną Biblię". Jej karty są wyprodukowane z papieru ulegającego degradacji, a do druku użyto atramentu sojowego, poinformował 27 sierpnia ekumeniczny portal szwajcarski www.livenet.ch.

 

Księga, na razie wydrukowana tylko w języku hiszpańskim, zostanie zaprezentowana dzisiaj na Wyspach Galapagos na południowym Pacyfiku w związku z obchodzonym 1 września Ekumenicznym Dniem Stworzenia.

 

W ekologicznej Biblii w sposób szczególny wyróżnione są miejsca, wyrażające troskę Boga o obchodzenie się człowieka z przyrodą, informuje portal. Dodatkowe artykuły autorstwa różnych teologów i biblistów mają uwrażliwić czytelnika na ochronę przyrody. Znalazły się tam również praktyczne opisy, w jaki sposób w domu lub w miejscu pracy "można się zachować jak dobry zarządca Stwórcy".

 

Jako miejsce prezentacji ekologicznej Biblii wybrano Wyspy Galapagos w Ekwadorze. Żyją tam bowiem różnorodne gatunki zwierząt, a od 1978 roku wyspy wpisane są na listę światowego dziedzictwa przyrody UNESCO.

 

Poprzez oficjalną prezentację "ekologicznej Biblii" jej pomysłodawcy pragną zwrócić uwagę mieszkańców na całej Ziemi, że "każdy człowiek może odnaleźć to, czego chce Bóg dla życia i ochrony naszej planety i jej mieszkańców".

 

Mająca swoją siedzibę w Genewie Światowa Federacja Towarzystw Biblijnych skupia 146 towarzystw rozsianych po całym świecie.

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (9)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~JBS 22:44:27 | 2012-08-28
Niestety dość niestarannie przetłumaczono informację i wkradł sie błąd. Deon podaje, ze Biblia bedzie wydrukowana na papierze ulegajacym degradacji, co jest okresleniem dość komicznym, gdyż każdy papier ulega degradacji i to dość szybko.
E...kologiczny sens ma druk na papierze z recyklingu i to najlepiej takim, ktory nie ulega zbyt szybko degradacji czyli spelnia parametry papieru do archiwizowania. Źródła hiszpanskojezyczne zgodnie podają, żedo druku tej Bibli właśnie użyto papieru z recyklingu!

Warto by autor informacji poprawil swój błąd, bo ...to naprawdę duży błąd. Polecam oczywiście artykuł:
http://swietostworzenia.pl/2-aktualne/164-zielone-drukowanie

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Kj. 22:44:10 | 2012-08-28
Przytaczam komentarz materiału na DEPM na facebookowej stronie http://www.facebook.com/SwietoStworzenia

~[Jakub]: "Niestety dość niestarannie przetłumaczono informację i wkradł sie błąd. Deon podaje, ze Biblia bedzie wydrukowana na papierze ulegajacym degradacji, co jest okresleniem dość komicznym, gdyż każdy papier ulega degradacji i to dość szybko. Ekologiczny sens ma druk na papierze z recyklingu i to najlepiej takim, ktory nie ulega zbyt szybko degradacji czyli spelnia parametry papieru do archiwizowania. Źródła hiszpanskojezyczne zgodnie podają, żedo druku tej Bibli właśnie użyto papieru z recyklingu!Warto by autor informacji poprawil swój błąd, bo ...to naprawdę duży błąd. Polecam oczywiście artykuł:
http://swietostworzenia.pl/2-aktualne/164-zielone-drukowanie"

pozdrawiam

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~niecirpliwy 20:00:17 | 2012-08-28
Kolejny sukces w ramach nowej ewangelizacji

Teraz niecierpliwie czekamy na ekologiczny KK z biodegradacją

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Staś 16:17:30 | 2012-08-28
 ..jej pomysłodawcy pragną zwrócić uwagę mieszkańców na całej Ziemi, że "każdy człowiek może odnaleźć to, czego chce Bóg dla życia i ochrony naszej planety i jej mieszkańców"... I TO JEST ISTOTA!
reszta jest dodatkiem, prowokacją, marketingiem..
bo Słowo Boże ma siłę przekonać ludzi do troski o życie i całe Stworzenie.
chyba tylko katolicy w Polsce nie potrafią otworzyć się na te treści?

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Maciek 16:16:22 | 2012-08-28
Dodam jeszcze, że wychodzi na to, że to nachalna propaganda środowisk "zielonych" i innych pseudo"ekologów". Biblii nie czyta się po to żeby "uwrażliwić czytelnika na ochronę przyrody"... W ogóle nie interpretuje się słów Pisma dosłownie! To wszystko wygląda na pperfidne wykorzystanie Biblii do osiągniecia swoich celów i głoszenia swoich ideologii... To tak jakby pewna partia polityczna podpierała się słowami "Pan Bóg miłuje prawo i sprawiedliwość". Takiego czegoś ja nie akceptuję! Podobnie jest z politykami walczącymi z Kościołem i chrześcijańskimi wartościami, a potem widać ich na jasnej Górze albo w kościołach na ambonie....

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Maciek 16:08:29 | 2012-08-28
Strasznie to poprawne politycznie... Po co biodegradowalna Biblia??? Czy ktokolwiek wyrzuca Biblię albo zakopuje w ziemi, żeby się rozłożyła??? Straszna głupota... Jeśli to  "ekumenizm" to ja dziękuję... Przecież właśnie najważniejsze żeby księga Pisma Świętego była trwała, a nie szybko rozkładająca się... aby przetrwała wiele lat i jej Słowo docierało do wszystkich; takiej książki się nie wyrzuca, a może służyć wielu pokoleniom, a potem być np. pamiątką. Takie coś jak w artykule zalatuje mi protestanckimi dziwactwami albo postępowym "katolicyzmem"...

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Robert 15:45:52 | 2012-08-28
"W ekologicznej Biblii w sposób szczególny wyróżnione są miejsca, wyrażające troskę Boga o obchodzenie się człowieka z przyrodą". Moim zdaniem jest to ingerencja, która jest niedopuszczalna. To nie wydawca Biblii decyduje, które fragmenty są ważniejsze. Może to zrobić czytelnik np. podkreślając ołówkiem.

Poza tym pomysł Biblii z rozkładającego się papieru uważam za wyjątkowo niemądry.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~aa 15:17:33 | 2012-08-28
wolałabym, żeby mi się nie zdegradowała na półce ;)

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~x 14:22:45 | 2012-08-28
 Kolejny sukces w ramach nowej ewangelizacji

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook