Szatan nie przestał istnieć i nie zmienił natury

(fot. flickr.com/ by maxkalehhoff)

Przed lekceważeniem szatana i niewiarą w niego przestrzegał ks. prałat Marian Rajchel, egzorcysta archidiecezji przemyskiej. Wygłosił on kazanie 17 lipca w Sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości w Polańczyku podczas comiesięcznej Mszy św. z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie wewnętrzne. Kaznodzieja zwracał jednak uwagę, aby nie bać się złego ducha, bo Bóg jest silniejszy od niego.

 

Ks. Marian Rajchel zauważył, że obecnie ludziom trudno jest uwierzyć w to, że szatan ciągle istnieje. - Zły duch nie przestał istnieć. Dzisiaj ta prawda tak trudno się przebija. Mówimy: "tak, za czasów Pana Jezusa, może jeszcze w średniowieczu, ale teraz?" Co, zestarzał się zły duch? Czy zrezygnował z pracy? Czy zmienił swoją buntowniczą naturę? Czy nienawiść się u niego skończyła? Tam nie ma żadnej zmiany. Tam jest wieczne teraz. Owszem, zły duch ukrywa się dopóki może, bo wtedy jest bardziej szkodliwy - mówił kaznodzieja.

 

Ks. Rajchel zaznaczył, że walka między dobrem, a złem trwa cały czas i będzie się tylko zaostrzać. - Nie ma takiego miejsca, wieku, ani zawodu, którym by człowiek mógł być zasłonięty przed atakami złego ducha. Liczmy się z tym. Nie lekceważmy przeciwnika, ale przestańmy się go bać. On nie jest Bogiem, a my go takim robimy. On będzie straszył, że wszystkich bliskich pozabija, ale gdyby mógł, to by to dawno zrobił. To jest ojciec kłamstwa. Wszyscy jesteśmy pod ochroną Boga - zapewniał.

 

Przypominał, że człowiek jest wyposażony w rozum, wolną wolę i miłość. Podkreślał, że wikłając się w grzech ciężki oddajemy się szatanowi, który stara się nas wciągnąć w bunt przeciwko Bogu. Zaznaczył, że zło jest mocne, ale potężniejsze jest tylko od człowieka, natomiast nie od Boga, bo szatan jest jedynie stworzeniem, a stworzycielem wszechmogącym jest tylko Bóg.

 

Egzorcysta zwracał uwagę, że konieczna jest lektura odpowiednich książek, a przede wszystkim Pisma Świętego. - Dzisiaj nie można tłumaczyć się, że ktoś nie wiedział. Z własnej winy nie wiedziałeś. Czy lekarz może się tłumaczyć, że źle leczył, bo nie wiedział? On powinien wiedzieć. Czy uczeń Chrystusa może się tłumaczyć, że nie wie? On ma obowiązek wiedzieć. Szukajcie, a znajdziecie - apelował.

 

Ks. Rajchel zwrócił się również do kapłanów. Przypominał, że powołaniem każdego z nich jest pełnienie posługi "pogotowia miłości". Jego zdaniem ksiądz powinien być przy każdym człowieku, który przeżywa chwile zwątpienia i cierpienia, a szczególnie tym, który wpada w rozpacz.

 

Msze św. z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie wewnętrzne odbywają się każdego 17. dnia miesiąca. Do tej pory miejscem modlitewnych spotkań była dawna cerkiew w Łopience, natomiast od teraz będzie to Sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości w pobliskim Polańczyku.

 

Polańczyk to miejscowość sanatoryjno-uzdrowiskowa położona w samym środku Bieszczad nad wodami Zalewu Solińskiego. Zabytkowy kościół Sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości został wybudowany w 1907 r. jako cerkiew. W środku znajduje się cudowna ikona Matki Bożej z Dzieciątkiem zwana Matką Bożą Łopieńską pochodząca z pierwszej połowy XVII w. przeniesiona tu z cerkwi w Łopience w 1949 r. Korony do obrazu poświęcił papież Jan Paweł II w czasie pielgrzymki do Polski w 1999 r. Istniejąca parafia nosi wezwanie NMP Królowej Polski.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (40)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~Rara avis 14:23:59 | 2013-08-14
Zgadzam się. To niezwykle realne zagrożenie. Pięknie wyjaśnia to w swych książkach jeden z najsłynniejszych egzorcystów świata o.Amorth... Polecam lekturę. 
Wiem dość sporo o tym problemie , gdyż należę do parafii , sanktuarium maryjnego , na terenie której posługuje egzorcysta , również jeden z bardziej znanych w Polsce... 
Ponadto przeczytałem wszystkie książki ks.Amortha i kilku innych autorów...
Dla kogoś może się to wydać niezrozumiałe , ale problem jest realnym... 
Pozdrawiam :))

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~ewa 14:17:07 | 2013-08-14
z serca dziękuję za ten mądry artykuł, potrzeba ludzi uświadamiać, aby wiedzieli z czym mają do czynienia...

pozostaję z modlitwą za wszystkich księży

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~ʞnpɹɐM 02:59:35 | 2012-11-07
Bądźcie trzeźwi! Czuwajcie! Przeciwnik wasz, diabeł, jak lew ryczący krąży szukając kogo pożreć. Mocni w wierze przeciwstawcie się jemu!!! 1P 5.8
Dlatego polecam rady praktyczne jak uniknąć piekła. Kto chce skorzystać niech skorzysta a kto nie, to jego sprawa.
http://tradycja-2007.blog.onet.pl/


 uıɐɓɐ ƨuıǝʌ ʎɯ ɥɓnoɹɥʇ pǝɥƨnd ǝB
 ɥʇıɐɟ ɟo ƨlıɐu ʞɹɐp ɹnoʎ plnoW
 pǝuıɐɥɔuǝ ,ɹǝʌǝu ʇɐɥT
 ɹozɐɹ ǝɥʇ oʇ ǝɹoʍƨ I oS
 ...uıɐɹ ǝɥʇ uı ǝƨoɹ A
 ǝɯ ʇɟǝl noʎ uǝɥʍ pǝɔɐɟ I
 uıɐd ǝɥʇ ƨɐʍ ploʇuU
 lnoƨ ʎɯ ƨɐʍ ploC

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~ƨnʇƨʎɹɥC ƨnzǝJ 02:51:17 | 2012-11-07
uǝʌɐǝH uı ǝʌɹǝS uɐɥʇ llǝH uı uɓıǝR oʇ ɹǝʇʇǝB

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~katolik 09:40:21 | 2012-10-24
Bądźcie trzeźwi! Czuwajcie! Przeciwnik wasz, diabeł, jak lew ryczący krąży szukając kogo pożreć. Mocni w wierze przeciwstawcie się jemu!!! 1P 5.8
Dlatego polecam rady praktyczne jak uniknąć piekła. Kto chce skorzystać niech skorzysta a kto nie, to jego sprawa.
http://tradycja-2007.blog.onet.pl/

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~heniek 03:30:27 | 2012-10-24
szatan to ta ruska tirowka - ktora mnie zarazila.....

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~prośba Dominika Tarczyńskiego: 22:49:10 | 2012-10-03
Drodzy Przyjaciele!

Już od dziś ( środa 3 października ) specjalne wydanie tygodnika Gazeta Polska z ośmiostronicowym dodatkiem EGZORCYSTA TOKSYCZNE DUCHOWOŚCI

To wyjątkowe wydanie tygodnika z dodatkiem w pełni poświęconym zagrożeniom duchowym!

W specjalnym wydaniu poświęconym zagrożeniom duchowym m.in.:

-Wstrząsająca rozmowa z Markiem którego żona jest opętana.
-Lista sakramentaliów które zapewnią ochronę na co dzień wraz z opisem ich używania
-Wizerunek medalionu św. Benedykta wraz z modlitwą o ochronę i jego opisem

W dodatku tym także wiele innych bardzo ważnych treści!


Chciałbym zwrócić się do każdego z Was z pilną prośbą o pomoc w przekazaniu tej informacji do Waszych wspólnot, parafii, znajomych, a może do ludzi którym zagraża okultyzm.

Prześlijcie treść tego apelu gdzie tylko możecie! Treść tego apelu proszę umieścić na swoich stronach internetowych, blogach, czy stronach wspólnot/parafii wraz danymi kontaktowymi do mnie.

W opowieści Pani Anny, matki opętanej Kasi znajdziecie historię wejścia w okultystyczne praktyki nieświadomie, a skutkiem tego jest opętanie jej córki. Chcemy aby jak najwięcej ludzi było świadomych !

Jeśli możecie nam pomóc w akcji informacyjnej proszę o pozostawienie swojego kontaktu na:

www.armia-pana.pl

lub bezpośredni kontakt telefoniczny ze mną pod nr:

607 731 731

>>> Kapłanów, uprzejmie proszę o przekazanie ogłoszenia o tym wydaniu tygodnika Gazeta Polska w sprzedaży do 9 października włącznie.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

ewma 19:18:26 | 2012-07-19
@xyz
dziękuję
znalazłam tam zdanie:
(...) aniołów, tych, którzy nie zachowali swojej godności, ale opuścili własne mieszkanie, spętanych wiekuistymi więzami, zatrzymał w ciemnościach na sąd wielkiego dnia(...)

czyli nie są osądzeni
sąd to proces, a nie czytanie wyroku, który już był zapadł

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~warto 19:12:59 | 2012-07-19
O. prof. Aleksander Posacki SJ: o potrzebie egzorcyzmowania Polski. Czy diabeł krąży nad Polską?

http://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/2012/03/21/czy-diabel-krazy-nad-polska-o-prof-aleksander-posacki-sj-o-potrzebie-egzorcyzmowania-polski/ 

Ks. Sergiusz Orzeszko - Czym jest zło gdy go nie widać:

wspaniałe świadectwo drogi - od opętania, uwikłania masońskimi i new age'owskimi poglądami do kapłaństwa:

 http://www.pmbuk.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=378:ks-sergiusz-orzeszko-czym-jest-zo-gdy-go-nie-wida&catid=46:filmy&Itemid=68

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~xyz 18:41:39 | 2012-07-19
Katecheza Jana Pawła II o upadłych aniołach

http://adonai.pl/anioly/?id=4 

Oceń odpowiedz

Pokaż więcej komentarzy

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook