Ideologie zagrażające rodzinie i życiu

(fot. mandrew / flickr.com)

"Prawda ludzkiej miłości". Taki tytuł nosi obszerny dokument, ogłoszony 4 lipca przez hiszpański episkopat. Zawiera on wskazania w odniesieniu do miłości małżeńskiej, ideologii gender i prawodawstwa dotyczącego rodziny.

 

Biskupi Hiszpanii przypominają, że niejednokrotnie zwracali już uwagę na sytuację rodziny w obliczu propozycji ustawodawczych podważających wartość małżeństwa i szerzących wprost kulturę śmierci.

 

Obecnie są powody do nadziei, bo w szerokich kręgach hiszpańskiego społeczeństwa wartości życia i rodziny są bardziej cenione. "Musimy uznać, że do rozpowszechnienia się tej świadomości w znacznym stopniu przyczyniły się coraz liczniejsze ruchy i stowarzyszenia, które promują życie i rodzinę" - piszą biskupi.

 

Episkopat Hiszpanii zwraca jednak uwagę, że pomimo tych oznak nadziei w społeczeństwie nadal obecne są negatywne zjawiska, jak aborcja czy rozwody. Stoi za nimi szerzenie się pewnych przesłań ideologicznych i propozycji kulturowych, czego przykładem jest subiektywistyczne pojmowanie wolności jako niezależnej od prawdy.

 

W dokumencie analizuje się ideologię gender, według której płeć można sobie wybierać i ją zmieniać. Prowadzi to do kultury, która nie rodzi życia, ale śmierć.

 

Episkopat przestrzega też przed konsekwencjami, które ma dla prawa i zwłaszcza dla edukacji młodych pokoleń manipulowanie językiem, jak zmienianie definicji małżeństwa czy usuwanie pojęć ojcostwa i macierzyństwa.

 

Wzywa zatem do poparcia dla prawodawstwa prorodzinnego i bardziej rodzinie i polityki demograficznej sprzyjającej zwiększeniu liczby urodzeń. Hiszpańscy biskupi stwierdzają ponadto, że najlepszą odpowiedź na ideologie i na kryzys małżeństwa daje nowa ewangelizacja.
 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?