Ruszyła "Wakacyjna Akcja Caritas" dla dzieci

Ruszyła "Wakacyjna Akcja Caritas", dzięki której kilkadziesiąt tysięcy dzieci w Polsce będzie mogło wyjechać na wypoczynek w górach, nad morzem i na Mazurach - poinformował w czwartek dyrektor Caritas ks. Marian Subocz.

 

Ks. Subocz podkreślił, że w "Wakacyjną Akcję Caritas" włączają się wszystkie diecezjalne Caritas w Polsce. Na kolonie wyjeżdżają dzieci - podopieczni świetlic socjoterapeutycznych i parafialnych - oraz młodzież objęta programem "Skrzydła", dla których wyjazd poza miasto lub wieś bez wsparcia finansowego nie jest możliwy.

 

Turnus wakacyjny trwa przeciętnie dwa tygodnie, zorganizowany jest w ośrodkach posiadających uprawnienia do realizacji tego typu form wypoczynku. Dobrze przygotowana jest również kadra pedagogiczna, a wolontariusze przechodzą wcześniej szkolenia z zakresu prowadzenia zajęć aktywizujących, kursy pierwszej pomocy, rozwiązywania konfliktów rówieśniczych. Aby wysłać dziecko na kolonie z Caritas, wystarczy zgłosić się do swojej parafii lub diecezjalnej Caritas.

 

- Jak wynika z najnowszego raportu UNICEF, miliony dzieci w najbogatszych krajach żyją w ubóstwie. Dostępu do podstawowych dóbr niezbędnych do prawidłowego rozwoju nie ma ponad 13 milionów dzieci w krajach Unii Europejskiej. W Polsce jest ich milion. To smutne dane, dlatego od kilkunastu lat staramy się zorganizować dzieciom bezpieczny i atrakcyjny wypoczynek - powiedział dyrektor Caritas.

 

Co roku - jak informuje ks. Subocz - Caritas organizuje kolonie dla około 39 tys. dzieci i młodzieży. Diecezjalne Caritas dysponują 51 ośrodkami kolonijnymi (ponad 5 tys. miejsc). Wynajmowanych jest też blisko sto ośrodków wczasowych. Wakacyjna Akcja Caritas jest finansowana między innymi z Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, zbiórek diecezjalnych, darowizn indywidualnych sponsorów i darczyńców oraz dotacji Ministerstwa Edukacji Narodowej.


Akcje można tez wesprzeć wysyłając SMS o treści "Pomagam" pod numer 72052 (koszt 2,46 zł) lub wpłacić pieniądze na konto Caritas Polska z dopiskiem "Wakacyjna Akcja Caritas", ul. Skwer Kard. Wyszyńskiego 9, 01-015 Warszawa: Bank PKO BP S.A. 70 1020 1013 0000 0102 0002 6526; Bank Millenium S.A. 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?