Nowe trudności Kościoła i duchownych w Izraelu

Radio Watykańskie / ak
Poniedziałek, 2 listopada 2009, godz. 14:05
„Są to trudności, które postaramy się przezwyciężyć”. W ten sposób nuncjusz apostolski w Izraelu abp Antonio Franco skomentował wprowadzenie przez tamtejsze ministerstwo spraw wewnętrznych ograniczeń wizowych dla katolickiego duchowieństwa.
więcej

Beatyfikacja JP II w 2010 mało prawdopodobna

PAP / sw
Poniedziałek, 2 listopada 2009, godz. 14:02
Beatyfikacja Jana Pawła II na wiosnę 2010 roku – a taki właśnie termin jest najczęściej nieoficjalnie podawany – wydaje się "bardzo trudna", ponieważ trzeba pokonać jeszcze wiele etapów.
więcej

Biskupi w USA przeciw proaborcyjnej reformie

Radio Watykańskie / A. Pożywio
Poniedziałek, 2 listopada 2009, godz. 09:41
Episkopat USA wezwał wiernych z całego kraju do uczestnictwa w kampanii, której celem jest powstrzymanie reformy służby zdrowia w formie proponowanej przez administrację Baracka Obamy. Jest to kolejny krok podjęty przez biskupów amerykańskich, po wielokrotnych bezowocnych apelach, o wycofanie z propozycji reformy planów opłacania aborcji z pieniędzy podatnika i o zagwarantowanie w jej ramach prawa sprzeciwu sumienia dla personelu medycznego.
więcej

Gdzie odbędzie się beatyfikacja Jana Pawła II?

PAP / psd
Poniedziałek, 2 listopada 2009, godz. 09:39
Kraków rzuca wyzwanie Watykanowi i chce, aby to w tym mieście odbyła się beatyfikacja Jana Pawła II - napisała w poniedziałek "La Repubblica". Według włoskiej gazety, prośba w tej sprawie już dotarła do Stolicy Apostolskiej.
więcej

Kard. Dziwisz o 3 etapach w życiu człowieka

PAP / ad
Niedziela, 1 listopada 2009, godz. 16:19
O trzech etapach życia każdego człowieka mówił metropolita krakowski kardynał Stanisław Dziwisz podczas mszy odprawionej we Wszystkich Świętych w kaplicy na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie.
więcej

Abp K. Nycz: nie ma zbawienia, bez świętości

PAP / demart
Niedziela, 1 listopada 2009, godz. 15:59
Nie ma innego zbawienia, jak tylko przez świętość - powiedział w niedzielę metropolita warszawski abp Kazimierz Nycz podczas mszy świętej, odprawionej w kościele św. Karola Boromeusza na warszawskich Powązkach.
więcej

Papież do Polaków w dzień Wszystkich Świętych

PAP / Sylwia Wysocka
Niedziela, 1 listopada 2009, godz. 06:00
O uroczystości Wszystkich Świętych mówił do Polaków w niedzielę Benedykt XVI podczas południowego spotkania z wiernymi na modlitwie Anioł Pański.
więcej

Chrześcijaństwo gwarancją wielkości człowieka

Radio Watyksńskie / ak
Niedziela, 1 listopada 2009, godz. 05:20
W integracji europejskiej ważne jest, by poszczególne narody nie rezygnowały z własnej tożsamości kulturowej, ale ubogacały nią całą wspólnotę - zwrócił uwagę Papież, przyjmując nowego ambasadora Bułgarii.
więcej

Listopadowy numer „Przeglądu Powszechnego"

Redakcja Przeglądu Powszechnego
Niedziela, 1 listopada 2009, godz. 05:00
W numerze jedenastym „Przeglądu Powszechnego” przypominamy o zapomnianych mniejszościach, które od wieków zamieszkują polską ziemię. Mamy wyjątkową okazję, aby poznać bliżej grupy etniczne, narodowe oraz wyznaniowe mocno zrośnięte z naszą kulturą i tradycją. Przyszedł czas na odkrywanie wielobarwnej różnorodności przez wiele lat ignorowanej i zakłamywanej.
więcej

"Mam nadzieję na większe otwarcie Iranu"

PAP / psd
Czwartek, 29 października 2009, godz. 14:30
Benedykt XVI wyraził w czwartek nadzieję na większe "otwarcie" Iranu i jego współpracę ze wspólnotą międzynarodową. Słowa papieża znalazły się w wystąpieniu, jakie skierował do nowego ambasadora Iranu przy Stolicy Apostolskiej, Alego Akbara Naseriego.
więcej
lista archiwalnych aktualności

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook