3 dni uroczystości beatyfikacyjnych

PAP / KAI / drr
Czwartek, 28 kwietnia 2011, godz. 09:50
Trzy dni będą trwały rozpoczynające się w sobotę uroczystości beatyfikacyjne Jana Pawła II z udziałem co najmniej kilkuset tysięcy pielgrzymów. Po raz pierwszy od ponad tysiąca lat papież wyniesie na ołtarze swego bezpośredniego poprzednika.
więcej

Najważniejsza podróż pontyfikatu Jana Pawła

PAP / wab
Czwartek, 28 kwietnia 2011, godz. 08:22
Światowe media uznały za wielki sukces siedmiodniową pielgrzymkę papieża Jana Pawła II do Ziemi Świętej, która odbyła się w marcu 2000 roku. Mówiono nawet, że jest to najważniejsza podróż jego długiego pontyfikatu.
więcej

Kraków: Rozpoczęły się 11. Dni Tischnerowskie

PAP / wab
Czwartek, 28 kwietnia 2011, godz. 08:11
Mszą św. w krakowskiej Kolegiacie św. Anny rozpoczęły się w środę 11. Dni Tischnerowskie. Bp Tadeusz Pieronek powiedział w homilii, że dyskusje podczas spotkania przydadzą się, by „nieco uporządkować, przewietrzyć myślenie o patriotyzmie”.
więcej

Beatyfikacja Jana Pawła II w trzech wymiarach

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie / slo
Środa, 27 kwietnia 2011, godz. 20:42
Beatyfikacja Jana Pawła II będzie pierwszym wydarzeniem watykańskim rejestrowanym i transmitowanym również w wersji trójwymiarowej.
więcej

W stolicy Meksyku zamordowano księdza

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie / slo
Środa, 27 kwietnia 2011, godz. 20:32
63-letni ks. Francisco Sánchez Durán został zamordowany w stolicy Meksyku. Jego ciało z ciętymi ranami szyi znaleziono wczoraj w kościele Opieki św. Józefa w dzielnicy Coyoacán na południu miasta, gdzie był proboszczem.
więcej

Zmartwychwstały nie wyobcowuje ze świata!

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie / slo
Środa, 27 kwietnia 2011, godz. 18:25
W liturgii paschalnej Chrystus naprawdę umiera i zmartwychwstaje. Nie są to jedynie wspomnienia, ale urzeczywistnienie tych wydarzeń w życiu poszczególnych wierzących i całych wspólnot – powiedział Benedykt XVI na audiencji ogólnej. Dzisiejszą katechezę poświęcił wymowie obchodów wielkanocnych.
więcej

Watykan wyjaśnia sprawę relikwii Jana Pawła II

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie / slo
Środa, 27 kwietnia 2011, godz. 18:19
Podczas uroczystości beatyfikacyjnych Jana Pawła II będzie wystawiona relikwia nowego błogosławionego. Będzie to ampułka z krwią Papieża Polaka. Poinformowało o tym Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.
więcej

Noc kościołów w Austrii, Czechach i na Słowacji

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie / slo
Środa, 27 kwietnia 2011, godz. 18:17
Również w drodze do Kościoła pierwsze kroki bywają najtrudniejsze. Aby je ułatwić, chrześcijanie w Austrii, Czechach i na Słowacji otwierają dziś wieczór swe świątynie dla wszystkich zainteresowanych.
więcej

Kościół w Korei składa hołd Janowi Pawłowi II

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie / slo
Środa, 27 kwietnia 2011, godz. 18:07
Biskupi Korei Południowej złożyli hołd Janowi Pawłowi II, podkreślając znaczenie jego wizyt dla rozwoju tamtejszego Kościoła. Episkopat opublikował dokument „Błogosławiony Jan Paweł II i Kościół Korei”, w którym wyraża głęboką wdzięczność za dwie podróże apostolskie dynamizujące miejscową wspólnotę katolicką.
więcej

"Dziękuję Wam za modlitwę w mojej intencji"

KAI / wm
Środa, 27 kwietnia 2011, godz. 17:20
Z podziękowaniem za modlitwy w jego intencji zwrócił się do Polaków Benedykt XVI w czasie audiencji ogólnej 27 kwietnia w Watykanie. Zapewnił, że nieustannie zawierza każdego z naszych rodaków Bożej dobroci i wyprasza dla nich obfitość łask. Wygłoszoną wcześniej naukę Ojciec Święty poświęcił tajemnicy paschalnej.
więcej
lista archiwalnych aktualności

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook