Prof. Gadzinowski krytycznie o metodzie in vitro

KAI / drr
Środa, 27 października 2010, godz. 06:41
Z mocnym apelem przeciwko regulacji prawnej in vitro wystąpił prof. Janusz Gadzinowski. - Jako katolik uznaję wszystkie argumenty Kościoła Katolickiego – napisał w oświadczeniu wysłanym do marszałków Sejmu i Senatu lekarz i kierownik Katedry i Kliniki Neonatologii Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, Konsultant Wojewódzki ds. Neonatologii Województwa Wielkopolskiego.
więcej

Papież na Dzień Migranta i Uchodźcy

Radio Watykańskie
Wtorek, 26 października 2010, godz. 22:21
„Jedna rodzina ludzka” to temat zaprezentowanego dziś w Watykanie papieskiego orędzia na najbliższy 97. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.
więcej

Metoda in vitro w ustawodawstwie

KAI /
Wtorek, 26 października 2010, godz. 21:36
Metoda zapłodnienia in vitro ma swoje regulacje w prawodawstwie większości państw europejskich. Rozwiązania są różne i nie można wskazać jednego wzorcowego rozwiązania prawnego dla tego zagadnienia. W niektórych krajach utworzono instytucje, które się zajmują się tą metodą, np. w Portugalii działa Krajowa Rada ds. Medycznego Wspomagania Prokreacji.
więcej

Watykan przeciwny straceniu Tarik Aziza

PAP / ad
Wtorek, 26 października 2010, godz. 20:04
Watykan ma nadzieję, że nie zostanie wykonany wyrok śmierci na byłym wicepremierze i byłym szefie irackiej dyplomacji Tariku Azizie - oświadczył we wtorek rzecznik Stolicy Apostolskiej ksiądz Federico Lombardi. Podkreślił, że tego wymaga idea pojednania w Iraku.
więcej

Forum Teologów Europy Środkowo-Wschodniej

Radio Watykańskie / W. Raiter, Moskwa
Wtorek, 26 października 2010, godz. 18:45
„Jezus Chrystus w Rosji wczoraj i dziś” – to hasło V Forum Teologów Europy Środkowo-Wschodniej, które od soboty obraduje w Petersburgu. Spotkanie potrwa do czwartku.
więcej

Przychodzi czas "śpiewu na wiele głosów"

Radio Watykańskie
Wtorek, 26 października 2010, godz. 18:09
Nie milkną echa zakończonego Synodu Biskupów dla Bliskiego Wschodu. O jego wstępny bilans poprosiliśmy ks. Samira Khalila Samira, egipskiego jezuitę i islamozawcę, który w synodzie uczestniczył jako ekspert.
więcej

USA: armia to przywilej, a nie prawo człowieka

Radio Watykańskie
Wtorek, 26 października 2010, godz. 18:04
Amerykańska konstytucja nie przewiduje prawa do służby wojskowej. Wręcz przeciwnie, chodzi tu o przywilej, którego wojsko ma prawo odmawiać niektórym obywatelom – powiedział ordynariusz polowy w Stanach Zjednoczonych abp Timothy Broglio.
więcej

Kapelani szpitalni wspierają idee transplantacji

KAI / ad
Wtorek, 26 października 2010, godz. 17:14
Kapelani szpitalni i duszpasterze zdrowia archidiecezji warszawskiej i diecezji warszawsko-praskiej uczestniczyli dziś w spotkaniu formacyjnym na temat szerszego promowania idei transplantacji wśród wiernych. Szkolenie z udziałem znanych polskich transplantologów odbyło się w siedzibie kurii metropolitalnej warszawskiej.
więcej

Papież przypomina o braterstwie ludzi

KAI / drr
Wtorek, 26 października 2010, godz. 13:21
O braterstwie wszystkich ludzi, obowiązku gościnności, prawie każdego człowieka do emigracji a jednocześnie prawach państw do regulowania napływu migrantów i obrony własnych granic przypomniał Benedykt XVI w opublikowanym dziś w Watykanie Orędziu na 97. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Będzie on obchodzony 16 stycznia 2011 r.
więcej

Bp Pieronek o słowach abp. Hosera i o Palikocie

Radio ZET / PAP / drr
Wtorek, 26 października 2010, godz. 10:07
Abp Hoser, mówiąc o wykluczaniu z Kościoła za poparcie in vitro, poszedł chyba za daleko - ocenił we wtorek bp Tadeusz Pieronek. Podkreślił, że z punktu widzenia Kościoła metoda jest niedopuszczalna, ale potrzeba kompromisu i poszanowania praw niewierzących.
więcej
lista archiwalnych aktualności

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook