Kard. Antonelli: apel o prorodzinną politykę

Radio Watykańskie
Środa, 14 lipca 2010, godz. 18:40
Do budowania społeczeństwa przyjaznego rodzinie wezwał kard. Ennio Antonelli w Alençon w Normandii. Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Rodziny wziął tam udział w trzydniowych (10-12 lipca) obchodach ku czci błogosławionych małżonków Louisa i Zélie Martin. Rodzice św. Teresy od Dzieciątka Jezus, beatyfikowani oboje równocześnie przed dwoma laty, zawarli małżeństwo w tym francuskim mieście 12 lipca 1858 r. Mieli dziewięcioro dzieci, z których przyszła Doktor Kościoła była najmłodszą.
więcej

Papież modli się za ofiary zamachów w Ugandzie

Radio Watykańskie
Środa, 14 lipca 2010, godz. 18:32
Ojciec Święty modli się za zabitych i rannych w niedzielnych zamachach w Kampali oraz za ich rodziny. Poinformował o tym episkopat Ugandy, publikując własne przesłanie kondolencyjne. Do zamachów doszło wieczorem w dwóch popularnych lokalach, gdzie transmitowano zakończenie mistrzostw świata w piłce nożnej.
więcej

Bp Regmunt zaprasza na "Przystanek Jezus"

KAI / apd
Środa, 14 lipca 2010, godz. 16:59
Ordynariusz zielonogórsko–gorzowskiej bp Stefan Regmunt w liście skierowanym do młodzieży zaprasza do wzięcia udziału w festiwalu ewangelizacyjnym „Przystanek Jezus”, który odbywać się będzie od 27 lipca do 3 sierpnia w Kostrzynie nad Odrą.
więcej

Aktualizacja norm dot. pedofilii duchownych

KAI / apd
Środa, 14 lipca 2010, godz. 15:20
Jutro Stolica Apostolska ma opublikować dokument Kongregacji Nauki Wiary, zawierający aktualizację norm postępowania w sprawach dotyczących przestępstw szczególnie poważnych zawartych w Liście Apostolskim Motu Proprio „Sacramentorum sanctitatis tutela" z 2001 r. Informuje o tym, powołując się na źródła zbliżone do Watykanu francuska agencja AFP.
więcej

Ziemia Święta: rekordowy napływ pielgrzymów

KAI / psd
Środa, 14 lipca 2010, godz. 14:09
W pierwszej połowie bieżącego roku odnotowano rekordowy napływ pielgrzymów do Ziemi Świętej. Było ich ponad milion, o 39 proc. więcej niż a analogicznym okresie roku ubiegłego – informuje agencja Asianews.
więcej

Andres Iniesta: z pielgrzymką do Santiago

KAI / psd
Środa, 14 lipca 2010, godz. 12:57
Strzelec zwycięskiej bramki dla Hiszpanii w finale piłkarskich mistrzostw świata w RPA Andres Iniesta zapowiedział, że pragnie spełnić złożoną przed Mundialem obietnicę i uda się z pieszą pielgrzymką do Santiago de Compostela, gdzie przechowywane są relikwie św. Jakuba Większego Apostoła. Pomocnik Barcelony, zapewnił Hiszpanom tytuł mistrzowski, strzelając gola w dogrywce meczu z Holandią (1:0).
więcej

Młodzi misjonarze wyjeżdżają do Jerozolimy

KAI / psd
Środa, 14 lipca 2010, godz. 12:54
Owocnego pobytu w Ziemi Świętej życzył abp Stanisław Gądecki członkom Akademickiego Koła Misjologicznego (AKM) z Poznania podczas uroczystego rozesłania misjonarzy, które odbyło się 13 lipca. Za trzy dni studenci z AKM wyjeżdżają na tzw. doświadczenie misyjne do Jerozolimy, gdzie będą pomagać pracującym tam siostrom elżbietankom.
więcej

Hiszpania: Nie musicie przestrzegać tego prawa

KAI / psd
Środa, 14 lipca 2010, godz. 11:48
Nie ma publicznego obowiązku posłuszeństwa nowemu prawu aborcyjnemu funkcjonującemu w Hiszpanii, ponieważ nie istnieje prawo do zabijana niewinnej istoty ludzkiej – stwierdził metropolita Burgos abp Francisco Gil Hellín.
więcej

Szkocja: biskupi przeciw dyskryminacji katolików

KAI / psd
Środa, 14 lipca 2010, godz. 11:42
Szkoccy biskupi wyrazili ubolewanie z powodu rezygnacji nowego rządu konserwatywno-liberalnego z planów reformy monarchii, które mogłyby zezwolić katolikom na objęcie tronu.
więcej

Bp Libera: niech trwa Polska ludzi wierzących

KAI / psd
Środa, 14 lipca 2010, godz. 11:38
„Pod Grunwald ciągnęła Polska chrześcijańska, Polska ludzi wierzących, mądrych i miłosiernych” - napisał bp Piotr Libera w liście pasterskim w 600. rocznicę zwycięstwa oręża polskiego pod Grunwaldem. List ten został odczytamy we wszystkich kościołach diecezji płockiej.
więcej
lista archiwalnych aktualności

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook