Pielgrzymka przebłagalna za śmierć nienarodzonych

KAI / ad
Niedziela, 25 kwietnia 2010, godz. 18:10
W pielgrzymce przebłagalnej za śmierć nienarodzonych dzieci przybyli 25 kwietnia do sanktuarium Krzyża Świętego liczni wierni z diecezji sandomierskiej. Odbyła się ona w 54. rocznicę przyjęcia przez Sejm PRL ustawy dopuszczającej aborcję.
więcej

Módlmy się za powołanych do kapłaństwa

KAI / ad
Niedziela, 25 kwietnia 2010, godz. 12:48
Módlmy się za powołanych do kapłaństwa i życia zakonnego - wezwał Polaków Benedykt XVI. Przemawiając po polsku po modlitwie "Regina Caeli" na Placu św. Piotra w Watykanie papież pozdrowił też uczestników Marszu dla życia, jaki dzisiaj odbywa się w Szczecinie. - Łączę się duchowo z tą szlachetną inicjatywą. Niech budzi ona w każdym sercu potrzebę troski o poczęte życie. Niech będzie wsparciem dla rodzin oczekujących potomstwa - życzył Ojciec Święty.
więcej

ks. Pawlina: co trzeci kleryk w Europie to Polak

KAI / ad
Niedziela, 25 kwietnia 2010, godz. 11:36
Co trzeci kleryk w Europie to Polak - powiedział ks. prof. Krzysztof Pawlina, który wygłosił homilię podczas Mszy św. radiowej w kościele św. Krzyża w Warszawie. Rektor Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego podkreślił, że obchodzona dziś Niedziela Dobrego Pasterza jest okazją, by intensywniej niż zwykle modlić się o powołania do kapłaństwa.
więcej

Gniezno: uroczystości świętowojciechowe

KAI / ad
Niedziela, 25 kwietnia 2010, godz. 11:13
Kilka tysięcy wiernych oraz blisko 30 biskupów z prymasem seniorem kard. Józefem Glempem uczestniczy w dzisiejszych uroczystościach patronalnych ku czci św. Wojciecha w Gnieźnie. W tym roku odpust odbywa się w łączności ze srebrnym jubileuszem posługi biskupiej Prymasa Polski abp. Henryka Muszyńskiego.
więcej

Dzisiaj początek tygodnia modlitw o powołania

KAI / psd
Niedziela, 25 kwietnia 2010, godz. 07:01
Świadectwa alumnów w parafiach, a dla chętnych możliwość zwiedzenia seminariów, gdzie przygotowują się do kapłaństwa a także modlitwa w intencji powołań – kapłańskich i zakonnych. To propozycje na tydzień powołaniowy, który rozpocznie się 25 kwietnia, w Niedzielę Dobrego Pasterza - informuje Biuro Prasowe KEP.
więcej

"Internet wyrazem otwartości, ale i podziałów"

KAI / psd
Sobota, 24 kwietnia 2010, godz. 21:00
Zamiast łączyć, internet dzieli czasem ludzi i całe narody, ponieważ nie wszyscy mają do niego dostęp - przypomniał Benedykt XVI podczas spotkania z uczestnikami sympozjum na temat „Cyfrowego świadectwa”, zorganizowanego w Watykanie przez episkopat Włoch.
więcej

"Budujcie Kościół na trwałym fundamencie"

KAI / psd
Sobota, 24 kwietnia 2010, godz. 20:59
Do odpowiedzialności za współczesny Kościół wezwał polskich studentów kard. Stanisław Dziwisz. Metropolita krakowski przewodniczył na Jasnej Górze Mszy św. w ramach 74. Ogólnopolskiej Pielgrzymki Akademickiej.
więcej

Wolność wypowiedzi dotyczy także Kościoła

Radio Watykańskie
Sobota, 24 kwietnia 2010, godz. 17:44
Kościół szanuje wolność tych, którzy myślą inaczej niż on, lecz chciałby, aby również inni szanowali jego prawo do wyrażania swej opinii – stwierdził Benedykt XVI w przesłaniu do nowego ambasadora Belgii przy Stolicy Apostolskiej Charlesa Ghislaina.
więcej

Kard. Re odznaczony Krzyżem Komandorskim

Radio Watykańskie
Sobota, 24 kwietnia 2010, godz. 17:35
Na prywatnej audiencji Benedykt XVI przyjął prefekta Kongregacji ds. Biskupów, kard. Giovanniego Battistę Re. Włoski purpurat otrzymał wczoraj z rąk ambasador Hanny Suchockiej Krzyż Komandorski z Gwiazdą Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej.
więcej

Boliwia: episkopat o demokracji i edukacji

Radio Watykańskie
Sobota, 24 kwietnia 2010, godz. 17:26
O zagwarantowanie standardów demokracji, w tym wolności edukacji zaapelowali do elit społeczno-politycznych Boliwii biskupi tego kraju. Na zakończenie obrad plenarnych wydali oni przesłanie, w którym podjęli szereg kwestii związanych z rzeczywistością, w jakiej działa boliwijski Kościół.
więcej
lista archiwalnych aktualności

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook