Watykańskie przesłanie do buddystów

Radio Watykańskie
Poniedziałek, 17 maja 2010, godz. 19:10
Tak chrześcijanie, jak i buddyści mają głęboki szacunek dla ludzkiego życia. Przypomina o tym Papieska Rada ds. Dialogu Międzyreligijnego w dorocznym przesłaniu do buddystów na święto Wesak, obchodzone przez większość z nich w dniach 21 lub 28 maja. Poszczególne odłamy buddyzmu świętują je w odmiennym czasie i nadają mu różne znaczenie. Dla jednych upamiętnia narodziny Buddy, dla innych również jego oświecenie i śmierć.
więcej

Polacy modlą się za przyczyną Jana Pawła II

KAI / psd
Poniedziałek, 17 maja 2010, godz. 15:01
Blisko 66 proc. polskich katolików, wierzących i praktykujących, modli się za przyczyną Jana Pawła II, większość też z pontyfikatu Jana Pawła II najmocniej zapamiętała słowa: „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi, Tej ziemi!” i pierwsze ukazanie się Jana Pawła II na balkonie Bazyliki Watykańskiej – tak wynika z badania, które na zlecenie „Niedzieli” przeprowadził Instytut Statystyki Kościoła. Wyniki sondażu „Niedziela” publikuje w najnowszym 21 numerze, z datą 23 maja 2010 r.
więcej

"Ks. Popiełuszko - człowiek wielkiej prawości"

KAI / psd
Poniedziałek, 17 maja 2010, godz. 14:58
„Ksiądz Jerzy Popiełuszko nie był przywódcą, nie był wodzem. Był człowiekiem wielkiej prawości, a jego męczeństwo stanowiło ukoronowanie wierności prawdzie poznanej” – powiedział KAI odchodzący metropolita gnieźnieński abp Henryk Muszyński.
więcej

Włochy: rekordowy spadek zaufania do Kościoła

PAP / psd
Poniedziałek, 17 maja 2010, godz. 12:09
Do rekordowo niskiego poziomu spadło zaufanie Włochów do papieża i Kościoła - wynika z sondażu, opublikowanego w poniedziałek na łamach dziennika "La Repubblica". Zaufanie do Benedykta XVI ma 46,6 procent ankietowanych.
więcej

"Pielgrzymka na Cypr to wyraz sprzeciwu"

KAI / psd
Poniedziałek, 17 maja 2010, godz. 12:01
Planowana w dniach od 4-6 czerwca pielgrzymka Benedykta XVI na Cypr będzie wyrazem sprzeciwu wobec okupacji północnej części wyspy przez Turcję i przypomni o konieczności poprawy relacji między chrześcijanami a muzułmanami na Bliskim Wschodzie – uważa ambasador Cypru przy Stolicy Apostolskiej, George Poulides. O nadziejach swego rządu związanych z przybyciem Ojca Świętego dyplomata mówił w wywiadzie dla portalu terrasanta.net
więcej

Wawel: Msza na 40-lecie sakry bp Małysiaka

PAP / wab
Niedziela, 16 maja 2010, godz. 20:40
Msza św. dziękczynna za 40-lecie posługi biskupiej ks. Albina Małysiaka odprawiona została w niedzielę w Katedrze Wawelskiej. 93-letni biskup senior archidiecezji krakowskiej jest najstarszym hierarchą w Polsce.
więcej

Francja: Rok 2011 rokiem rodziny

Radio Watykańskie
Niedziela, 16 maja 2010, godz. 20:31
Rok 2011 będzie w Kościele we Francji rokiem rodziny – zapowiedział metropolita Rouen abp Jean-Charles Descubes. Stoi on na czele Rady „Rodzina i społeczeństwo” Konferencji Biskupów Francji.
więcej

Jarmark Świętokrzyski i pielgrzymka Jagiełły

KAI / wab
Niedziela, 16 maja 2010, godz. 19:31
W strugach ulewnego deszczu przebiegała w Nowej Słupi rekonstrukcja pielgrzymki króla Władysława Jagiełły, w którego wcielił się Daniel Olbrychski.W kościele pw. Trójcy Świętej sprawowana była Eucharystia inaugurująca obchody 600. rocznicę bitwy pod Grunwaldem.
więcej

Meksykańscy ewangelikalni solidarni z papieżem

Radio Watykańskie
Niedziela, 16 maja 2010, godz. 19:15
Ataki na Kościoły nie zaszkodzą chrześcijaństwu, ponieważ prawdziwa ich siła nie pochodzi z przywództwa człowieka. Kościół zbudowany jest na skale wiary, którą jest Jezus Chrystus - czytamy w liście solidarności Unii Ewangelikalnych Pastorów Meksyku z Benedyktem XVI.
więcej

Afryka: powstają nowe uniwersytety katolickie

Radio Watykańskie
Niedziela, 16 maja 2010, godz. 18:28
Mimo światowego kryzysu i licznych trudności, jakie przeżywa Afryka, Kościół w tej części świata nie przestaje inwestować w oświatę i naukę. Ostatnio poinformowano o powstaniu tam dwóch nowych wyższych uczelni katolickich – w Gwinei i Kamerunie.
więcej
lista archiwalnych aktualności

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook