Trumna z ciałem abp. Życińskiego w Tarnowie

KAI / wm
Wtorek, 15 lutego 2011, godz. 15:54
Trumna z ciałem abp. Józefa Życińskiego jest już w Tarnowie. W tarnowskiej katedrze wierni i duchowieństwo będą się modlić w intencji swojego byłego ordynariusza. O godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. żałobna w intencji zmarłego metropolity lubelskiego, w latach 1990-1997 biskupa tarnowskiego.
więcej

Milion uczestników Światowych Dni Młodzieży

KAI / psd
Wtorek, 15 lutego 2011, godz. 15:16
Bp Josef Clemens, sekretarz Papieskiej Rady ds. Świeckich, szacuje, że na Światowe Dni Młodzieży przybędzie do Madrytu w dniach 16-21 sierpnia br. milion uczestników. Na rozpoczęciu tego wydarzenia spodziewanych jest 600 tysięcy osób, a w Mszy św., którą na zakończenie ŚDM odprawi papież Benedykt XVI, według dotychczasowych szacunków może być nawet milion. Pochodzący z niemieckiego Paderborn hierarcha, były sekretarz kardynała Josepha Ratzingera w Kongregacji Nauki Wiary, jest odpowiedzialny za organizację Światowych Dni Młodzieży z ramienia Stolicy Apostolskiej.
więcej

Program stołecznych obchodów beatyfikacji

KAI / psd
Wtorek, 15 lutego 2011, godz. 15:13
Czuwania modlitewne, Msze św. dziękczynne, konkursy dla najmłodszych i konferencje naukowe, ale także gry miejskie i rajdy terenowe - złożą się od marca do czerwca na bogaty program warszawskich przygotowań i obchodów beatyfikacyjnych Jana Pawła II. Za szereg inicjatyw odpowiadać będą m.in. Centrum Opatrzności Bożej, Centrum Jana Pawła II, Kuria Metropolitalna Warszawska i stołeczne parafie.
więcej

Egipt: Koptowie ufnie spoglądają w przyszłość

KAI / wm
Wtorek, 15 lutego 2011, godz. 14:05
Egipski Kościół koptyjski pochwalił młodzież, której „biała” rewolucja z 25 stycznia „otwiera drogę do utworzenia rządu cywilnego i demokratycznego w tym kraju”. Stwierdzenie to znajduje się w komunikacie opublikowanym na zakończenie spotkania koptyjskiego papieża, Szenudy III z przedstawicielami Synodu Biskupów.
więcej

Benedykt XVI o śp. abp. Józefie Życińskim

KAI / psd
Wtorek, 15 lutego 2011, godz. 12:04
"W młodym wieku odszedł do Pana wybitny Pasterz" – napisał Benedykt XVI w telegramie kondolencyjnym, przekazanym bp Mieczysławowi Ciśle, administratorowi diecezji lubelskiej. Papież podkreślił troskę zmarłego nagle metropolity lubelskiego o powierzonych jego opiece wiernych, jak i angażowanie się w życie całego Kościoła.
więcej

Uroczystości pogrzebowe abp. Życińskiego

PAP / slo
Wtorek, 15 lutego 2011, godz. 10:47
Trumna z ciałem abp. Józefa Życińskiego znajduje się od wtorku w Polsce. Metropolitę lubelskiego wierni będą żegnać w Tarnowie, Chełmie i Lublinie. Pogrzeb odbędzie się w sobotę - poinformowało PAP biuro prasowe Konferencji Episkopatu Polski.
więcej

Poznań: nieszpory ku czci Cyryla i Metodego

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie/ KAI
Poniedziałek, 14 lutego 2011, godz. 20:36
W poznańskim kościele św. Wojciecha odprawiono wczoraj uroczyste nieszpory ku czci św. Cyryla i Metodego – patronów Europy. Liturgii przewodniczył proboszcz parafii prawosławnej ks. Paweł Minawej, a homilię wygłosił ks. Jan Stanisławski.
więcej

Francja: jaka teologia dialogu?

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie
Poniedziałek, 14 lutego 2011, godz. 20:21
„Chrześcijańska wiara w Boga i dialog międzyreligijny: Jaka teologia dialogu?” – to temat spotkania Komisji Doktrynalnej Konferencji Episkopatu Francji (CEF). Doroczną sesję tym razem zorganizowano w Lyonie. Udział w tym wydarzeniu zapowiedziała prawie połowa francuskich biskupów.
więcej

Antydialog hinduistycznych fundamentalistów

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie
Poniedziałek, 14 lutego 2011, godz. 19:33
Chrześcijanie Indii z niepokojem patrzą na to, co wydarzy się w stanie Madhya Pradeś po zakończonym tam właśnie spotkaniu hinduistycznych fundamentalistów. Choć trzydniowe uroczystości przebiegły spokojnie, to promowane były na nich antychrześcijańskie i antymuzułmańskie hasła domagające się oczyszczenia tego stanu z niehinduistów.
więcej

Ksiądz zamordowany przez nastolatka

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie
Poniedziałek, 14 lutego 2011, godz. 19:01
Kolejny katolicki kapłan zginął w Kolumbii. Ks. Luis Carlos Orozco Cardona miał 26 lat. Pracował w miejscowości Rionegro niedaleko Medellin na wschodzie kraju. Został w minioną sobotę wieczorem ciężko zraniony z broni palnej w pobliżu tamtejszej katedry, gdzie pracował. Zmarł następnego dnia w szpitalu na stole operacyjnym. O zbrodnię podejrzewa się nastolatka, którego wkrótce po wydarzeniu zatrzymała policja.
więcej
lista archiwalnych aktualności

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook