Prezentacja ŚDM dla korpusu dyplomatycznego

Radio Watykańskie / drr
Sobota, 2 października 2010, godz. 15:39
Ambasadorzy i przedstawiciele dyplomatyczni 50 krajów zapoznali się z przygotowaniami do Światowych Dni Młodzieży w Madrycie oraz sposobami współpracy. Szacuje się, że trzecia część uczestników przybędzie spoza Hiszpanii.
więcej

"Nie ma konfliktu między wiarą a rozumem"

KAI / drr
Sobota, 2 października 2010, godz. 13:25
Nie ma konfliktu między światem rozumu, a światem wiary - mówił 1 października kard. Stanisław Dziwisz podczas homilii z okazji inauguracji 647. roku akademickiego na Uniwersytecie Jagiellońskim.
więcej

W niedzielę rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia

KAI / drr
Sobota, 2 października 2010, godz. 13:00
W specjalnym komunikacie na rozpoczynający się 3 października w Kościele w Polsce 66. Tydzień Miłosierdzia przemyski biskup pomocniczy Adam Szal napisał, że jest to szczególny czas propagowania idei miłosierdzia. Biskup docenił w liście włączanie się w tę działalność szkolnych i parafialnych kół Caritas, które przypominają, że jest to sprawa całej wspólnoty Kościoła.
więcej

Utożsamienie - to cel formacji w seminarium

KAI / drr
Sobota, 2 października 2010, godz. 10:36
Utożsamienie się z Chrystusem - nauczycielem, kapłanem i prorokiem jest głównym celem formacji w seminarium duchownym - podkreślił abp Henryk Hoser podczas inauguracji nowego roku akademickiego w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Warszawsko-Praskiej.
więcej

"L'OR”: O groźbie nowego wirusa w internecie

KAI / PAP / drr
Sobota, 2 października 2010, godz. 09:39
W obliczu niektórych zjawisk współczesności człowiek jest „nieadekwatny”. Do takiego wniosku dochodzi „L'Osservatore Romano” w krótkiej nocie na temat „wirusa informatycznego Stuxnet... który zaatakował miliony komputerów w Chinach i w Iranie, a teraz zagraża Europie”.
więcej

Czyn miłości najpiękniejszym dziełem sztuki

Radio Watykańskie
Sobota, 2 października 2010, godz. 07:04
Głównym wydarzeniem dnia w Watykanie, oprócz serii prywatnych papieskich audiencji dla kolejnej grupy biskupów z Brazylii, był wieczorny koncert w Auli Pawła VI. Ufundował go na cześć Ojca Świętego włoski koncern gazowo-petrochemiczny ENI. Przed kilkunastu laty sponsorował on renowację fasady Bazyliki Watykańskiej, a obecnie wspiera prace remontowe przy bocznych ścianach świątyni, za co Papież chciał dzisiaj w sposób szczególny podziękować.
więcej

Papieskie intencje modlitewne na październik

Radio Watykańskie
Piątek, 1 października 2010, godz. 20:29
Jak co miesiąc, Ojciec Święty poleca modlitwom wiernych na całym świecie dwie intencje. Ogólną: „Aby uniwersytety katolickie stawały się coraz bardziej miejscami, gdzie dzięki światłu Ewangelii można doświadczać harmonijnej jedności, łączącej wiarę i rozum.”. Oraz misyjną: „Aby obchody Światowego Dnia Misyjnego stały się okazją pozwalającą zrozumieć, że zadanie głoszenia Chrystusa stanowi konieczną i niezbywalną posługę, którą zgodnie ze swoim powołaniem Kościół pełni dla dobra ludzkości”.
więcej

Konsekracja kościoła Wspólnot Jerozolimskich

KAI / ad
Piątek, 1 października 2010, godz. 15:51
Konsekracja kościoła Wspólnot Jerozolimskich w Warszawie odbędzie się w sobotę, 2 października. Uroczystości będzie przewodniczył metropolita warszawski, abp Kazimierz Nycz. Na uroczystość przybędą mnisi i mniszki z pozostałych fraterni Wspólnot z: Francji, Belgii, Włoch, Niemiec i Kanady.
więcej

Demograficzna w Europie- zgromadzenie CCEE

KAI / ad
Piątek, 1 października 2010, godz. 15:35
Tematyka demografii i rodziny w Europie zdominowała drugi dzień obrad 40. zgromadzenia plenarnego Rady Konferencji Biskupich Europy (CCEE). Przewodniczący episkopatów państw naszego kontynentu zgromadzili się w Zagrzebiu na swym dorocznym spotkaniu, które zakończy się 3 października.
więcej

Australia: monety z podobizną przyszłej świętej

KAI / ad
Piątek, 1 października 2010, godz. 15:16
Mennica w Perth, stolicy stanu Australia Zachodnia, wyemituje serię monet pamiątkowych z wizerunkiem s. Mary MacKillop, pierwszej w historii tego kontynentu świętej. Monety upamiętniać mają kanonizację zakonnicy, która odbędzie się 17 października br. w Rzymie.
więcej
lista archiwalnych aktualności

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook